fbpx

Jak wyszczuplić łydki?

0

Grube, nieestetycznie wyglądające łydki są problemem wielu osób. Wyszczuplenie łydek nie jest proste, lecz stosując odpowiednie metody można osiągnąć bardzo ciekawe efekty. Zatem jak wyszczuplić łydki? Zapraszam :)

Kształt i wielkość łydek zależy w dużej mierze od genetyki. Nie oznacza to jednak, że nie można z nimi nic zrobić! Poniżej przedstawiam kilka technik, które odpowiednio zastosowane pomagają wymodelować i wyszczuplić łydki. Wybierz technikę odpowiednią dla siebie, zastosuj się do niej i obserwuj efekty!

Krok 1: Nadmiar tkanki tłuszczowej czy mięśniowej?

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić jest określenie przyczyny problemu. Czy Twoje łydki są zbyt duże z powodu nadmiaru tłuszczu, czy mięśni? Odpowiedź na to pytanie jest ważna, ponieważ od niej będą zależały kolejne kroki. Jeśli problemem jest nadmiar tłuszczu, rozwiązaniem będzie pozbycie się go (co wcale nie jest trudne). Gorzej, jeśli przyczyną nadmiernej wielkości łydek jest duża ilość tkanki mięśniowej (lecz i na to można coś poradzić). Wiesz już co jest przyczyną Twojego problemu? Zatem przejdźmy do kolejnego kroku.

Nadmiar tkanki tłuszczowej:

Jeśli przyczyną nadmiernej wielkości Twoich łydek jest duża ilość tłuszczu, sprawa jest prosta: wystarczy go spalić. Pamiętaj, że tłuszcz nie spala się miejscowo, lecz znika z całego ciała równomiernie. Rozwiązaniem problemu jest zatem zastosowanie diety odchudzającej (dietę odchudzającą możesz ułożyć z pomocą naszej aplikacji tutaj >>, bądź zamówić gotowe jadłospisy u naszego dietetyka tutaj >>), w połączeniu z aktywnością fizyczną spalającą tłuszcz (o tym jak biegać, by spalać tłuszcz napisałem w tym wpisie >>). Tym sposobem możesz gubić średnio 5 kg tłuszczu miesięcznie, co oznacza widoczną zmianę sylwetki już po kilkunastu dniach (oczywiście na lepsze).

Duża ilość tkanki mięśniowej:

Jeśli przyczyną Twoich problemów z wielkością łydek jest duża ilość tkanki mięśniowej, czeka Cię trudniejsze zadanie. Dobrym rozwiązaniem jest zaakceptowanie wyglądu łydek i traktowanie ich jako atut, świadczący o dobrej kondycji Twojego ciała. Jeśli mimo wszystko chcesz wyszczuplić łydki, mam dla Ciebie jeszcze jeden sposób.

Chcąc zmniejszyć ilość tkanki mięśniowej w łydkach należało by połączyć mocną dietę redukcyjną z wycieńczającymi treningami aerobowymi. Tym sposobem osiągniesz jednak sylwetę wychudzonego maratończyka, co nie będzie zbyt estetyczne. Zamiast pozbywać się tkanki tłuszczowej warto skupić się na zwiększeniu długości mięśni, dzięki czemu optycznie będą one wyglądać szczuplej. Dobrym sposobem na zwiększenie długości mięśni są ćwiczenia rozciągające, na przykład joga i pilates.

Jeśli dzisiejszy wpis był dla Ciebie pomocny, polub nas na facebooku, by nie przegapić kolejnych :) Zapisz się także na darmową prenumeratę naszego magazynu, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi nowinkami dietetycznymi!

Komentarze

Share.

Comments are closed.