fbpx

Zumba, czyli jak schudnąć w szybki sposób?

0

Zumba to jeden z najlepszych i najprzyjemniejszych sposobów odchudzania. Tańcząc w rytmie muzyki wykonujesz ćwiczenia fitness, dzięki którym spalisz zbędne kilogramy, poprawisz wytrzymałość oraz kondycję swojego organizmu.

Zumba jest dobra dla każdego. Porywająca muzyka sprawia, że nie czujesz jak taniec wyciska z Ciebie siódme poty, tak więc gubisz nadwagę i modelujesz sylwetkę dobrze się bawiąc!

Zalety zumby:

  • Ćwicząc zumbę nauczysz się kroków wielu latynoskich tańców, takich jak: salsa, samba, merengue, mambo, cha-cha, tango, czy flamenco.
  • Ćwiczenia są przyjemne, a więc łatwo się do nich zmobilizować.
  • Zumba bardzo intensywnie spala kalorie, od 450 do 600 kcal na godzinę!
  • Zumba modeluje całe ciało. Podczas tańca pracują wszystkie mięśnie Twojego ciała, dzięki temu szybko wymodelujesz swoją sylwetkę i zgubisz zbędny tłuszcz.
  • Zumbe może ćwiczyć każdy, bez względu na wiek, formę czy kondycję fizyczną.

 

Na czym polega zumba:

Zumba to trening aerobowy, łączący aerobik z tańcem latynoskim. Istnieje wiele kroków i układów zumby. Nie są one skomplikowane, dzięki czemu nie musisz posiadać żadnych szczególnych umiejętności, by zacząć ćwiczyć.

Jak zacząć ćwiczyć zumbe:

Możesz wybrać dwie drogi. Pierwszą z nich jest zapisanie się do klubu fitness na zajęcia zumby. Jeśli z różnych przyczyn wolisz jednak ćwiczyć w domu, nic straconego. Na YouTubie jest mnóstwo filmów przedstawiających różne układy zumby. Wybierz ten, który Ci się spodoba i tańcz przed monitorem razem z instruktorką. To naprawdę proste!

Jak ćwiczyć, by efekty przyszły szybko:

W zumbie bardzo ważna jest długość pojedynczej sesji, oraz częstotliwość ich powtarzania w tygodniu. Staraj się uczęszczać na zumbę minimum 3 razy w tygodniu. By efekty były odpowiednie, każda sesja powinna trwać od 30 minut do godziny.

Jeśli po przeczytaniu artykułu czujesz większą mobilizację do pracy nad swoją sylwetką, udostępnij ten artykuł na facebooku oraz polub nasz fanpage, a jeśli chcesz zacząć odżywiać się FIT, sprawdź przepisy na pyszne dania na dietę na naszym kanale na YouTube!

Komentarze

Share.

Comments are closed.