fbpx

Jak zmniejszyć uczucie głodu? Prosty trik!

0

Nie ma nic gorszego podczas odchudzania niż uczucie głodu, które nie pozwala Ci normalnie funkcjonować. Przeczytaj ten artykuł, jeśli chcesz się go pozbyć!

Jeśli jesteś na diecie z pewnością nie jest Ci obce ssanie w żołądku, przez co odchudzanie jest trudne. Istnieje jednak prosty sposób, by pozbyć się uczucia głodu i utrzymać dietę.

Jak pozbyć się uczucia głodu?

By pozbyć się uczucia głodu wystarczy dostarczać do organizmu odpowiednią ilość błonnika każdego dnia. Będąc w żołądku błonnik wchłania wodę, pęcznieje i wypełnia go, co daje uczucie sytości. W efekcie łatwiej nie podjadać między posiłkami i utrzymać dietę. Najlepsze efekty uzyskasz jedząc od 30 do 40 gram błonnika dziennie. Zamów błonnik spożywczy i zacznij odchudzanie!

Co jeszcze daje błonnik?

  • Wspomaga odchudzanie – dzięki diecie bogatej w błonnik automatycznie zjadasz mniej. Jak już pisaliśmy wcześniej błonnik pęcznieje i wypełnia żołądek, dzięki czemu rzadziej sięgasz po jedzenie i zjadasz znacznie mniejsze porcje.
  • Zapobiega zaparciom – jedzenie błonnika pobudza perystaltykę jelit. Jeśli masz problemy ze wzdęciami lub zaparciami, jedz więcej błonnika.
  • Reguluje poziom glukozy we krwi – błonnik opóźnia przemianę węglowodanów, co pomaga w utrzymaniu stabilnego poziomu cukru we krwi.
  • Usuwa toksyny i substancje rakotwórcze – dieta bogata w błonnik pomaga eliminować toksyny, kwasy żółciowe, metale ciężkie, a nawet substancje rakotwórcze.
  • Chroni przed próchnica – błonnik pobudza wydzielanie śliny, która chroni zęby przed próchnicą.

Gdzie znaleźć błonnik?

Błonnik możesz przyjmować w czystej postaci, lub wybierając produkty spożywcze bogate w błonnik. Jeśli wybierasz błonnik w czystej postaci, możesz zamówić go tutaj. Jeśli wolisz wybierać produkty spożywcze bogate w błonnik, staraj się jeść dużo otrębów, brązowego ryżu, suszonych śliwek, migdałów, białej fasoli i czarnych porzeczek.

Jeśli po przeczytaniu artykułu czujesz większą mobilizację do pracy nad swoją sylwetką, udostępnij ten artykuł na facebooku oraz polub nasz fanpage, a jeśli chcesz zacząć odżywiać się FIT, sprawdź przepisy na pyszne dania na dietę na naszym kanale na YouTube!

Komentarze

Share.

Comments are closed.