fbpx

Zakwasy: Jak pozbyć się zakwasów?

1

Po ostrej sesji treningowej przychodzi czas regeneracji, a z nim zakwasy. Niestety często, szczególnie po pierwszych treningach, zakwasy utrzymują się bardzo długo. Sprawdź jak pozbyć się bólu mięśni i przyspieszyć powrót do treningu!

Zakwasy są bardzo uciążliwe. Można z nimi trenować, lecz jest to mało przyjemne, a czasem wręcz niemożliwe. Na pewno nie raz zastanawiałeś się co zrobić, by się ich pozbyć. Na szczęście jest kilka metod, które pomogą przyspieszyć regenerację mięśni, oraz złagodzą zakwasy. Oto pięć skutecznych sposobów na pozbycie się zakwasów.

Sposoby na zakwasy:

1. Rozciąganie

Jest to najlepszy sposób, który powoduje, że zakwasy są mniejsze i szybciej przechodzą. Ważne jest jednak, by rozciągać się bezpośrednio przed (dynamicznie) oraz po (statycznie) treningu. Więcej o sposobach i rodzajach rozciągania przeczytasz tuklik. Jeśli jednak zapomnisz o rozciąganiu, lub okaże się ono niewystarczające, wykorzystaj kolejne sposoby z naszej listy.

2. Masowanie gąbką

Metoda ta przyspiesza regeneracje mięśni. Ugniatanie mięśni wałkiem z gąbki po ciężkiej sesji treningowej powoduje złagodzenie odczuwanego bólu (polepsza krążenie krwi, oraz rozbija powstałe zrosty). Dodatkowo jest bardzo przyjemne, sprawdź sam!

3. Sauna

Jeśli po treningu zdecydujesz się na wizytę w saunie, dzięki wysokiej temperaturze rozluźnisz naciągnięte mięśnie i zredukujesz ból. Dodatkowo polepszysz krążenie i dotlenisz organizm. Tak więc, jeśli masz okazje, skorzystaj z sauny!

4. Sok z wiśni

Sok z wiśni wypity przed treningiem łagodzi ból po treningu, dodatkowo zakwasy przechodzą szybciej. Dzieje się tak, dzięki zawartości flawonoidów i antocyjanów, dlatego warto wypić go także po treningu.

5. Przyłóż lód

Lód przyłożony do mięśnia zmniejszy ból i uczucie dyskomfortu. Przykładaj go co godzinę, na co najmniej 20 minut. Jest to prosty sposób, ale bardzo skuteczny.

Ta więc przy kolejnym ostrym treningu przypomnij sobie ten artykuł i zapomnij o zakwasach!

 

Powiązane artykuły:

http://www.esylwetka.pl/najwazniejsze-zasady-treningu/

http://www.esylwetka.pl/silne-ramiona-najlepsze-cwiczenia/

http://www.esylwetka.pl/a6w-jak-zbudowac-kaloryfer/

Komentarze

Share.