fbpx

Jak wymodelować sylwetkę na świeżym powietrzu?

0

Warto korzystać z pięknej pogody i spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Żeby czas spędzony na zewnątrz nie był zmarnowany, przedstawiamy przyjemne ćwiczenia, pozwalające wymodelować sylwetkę w blasku promieni słonecznych!

Do treningu na świeżym powietrzu możesz wykorzystać wszystko, co cię otacza. Może to być plac zabaw, ławka, murek czy nawet drzewo. W ostatnim czasie powstało także wiele FitParków, które są doskonałym przystankiem, podczas wiosennego mini maratonu, który opisaliśmy poniżej. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jak wymodelować sylwetkę za pomocą wiosennego MINI maratonu!

Wiosenny MINI maraton według esylwetka.pl :

Wiosenny mini maraton możesz wykonywać samemu, ze znajomymi lub w większej grupie fitnessowej. Jest to doskonała forma relaksu, która dodatkowo poprawi wygląd Twojej sylwetki do lata!

Mini maraton który opisujemy polega na biegu przez parki, lasy czy inne piękne miejsca. Co pięć minut bieg przerywany jest przez przystanek, podczas którego cała grupa wykonuje jedno ćwiczenie. Po wykonaniu ćwiczenia biegniecie dalej, aż do kolejnego przystanku.

Ćwiczenia wykonywane podczas przystanków są dowolne, ogranicza Cię jedynie Twoja wyobraźnia. Mogą to być zwykłe pompki czy brzuszki, możesz wykorzystać ławkę, murek, drążek i wszystko, co znajdziesz w miejscu przystanku.

Wiosenny MINI maraton krok po kroku:

  • Bardzo ważnym elementem MINI maratonu jest rozgrzewka, którą należy wykonać przed rozpoczęciem pierwszego biegu. Przed biegiem poświęć 5 minut na rozciąganie dynamiczneSprawdź, jak należy się rozciągać.
  • Dobierz tempo do swoich możliwości. Biegnij takim tempem, by móc swobodnie rozmawiać.
  • Co 5 minut zatrzymaj się, rozejrzyj dookoła i znajdź ćwiczenie, które możesz wykonać w tym miejscu. Bardzo ważna jest kreatywność! Wykonaj kilkanaście powtórzeń.
  • Długość biegu zależy od Twojej formy. Zacznij od 3-4 pięciominutowych serii, z czasem zwiększaj ich ilość.
  • Po zakończeniu biegania poświęć kilka minut na rozciąganie statyczne. Dzięki temu, efekty ćwiczeń będą jeszcze lepsze!

Wiosenny MINI maraton to doskonały sposób, by wymodelować sylwetkę i nie wstydzić się swojej figury na plaży. Udostępnij ten artykuł na facebooku, zorganizuj wydarzenie i zacznij trening ze znajomymi. Dzięki temu będzie on dużo przyjemniejszy!

Jeśli chcesz popracować nad swoją sylwetką, polub nasz fanpage, a jeśli chcesz zacząć odżywiać się FIT, sprawdź przepisy na pyszne dania na dietę na naszym kanale na YouTube!

Komentarze

Share.

Comments are closed.