fbpx

Trening w 10 minut: Schudnij ekspresowo!

0

Chcesz schudnąć, lecz nie masz czasu ani ochoty na długie treningi? Przeczytaj ten artykuł i poznaj trening w 10 minut!

Trening w 10 minut to połączenie ćwiczeń aerobowych z ćwiczeniami modelującymi. Pozwoli Ci on w prosty sposób spalić kalorie, schudnąć i wymodelować ciało. Wystarczy, że będziesz trzymać się zasad opisanych poniżej!

Czego potrzebujesz by rozpocząć trening w 10 minut?

  • skakanka (jeśli nie posiadasz skakanki, zamów ją klikając tutaj)
  • kawałek podłogi
  • chęć posiadania szczupłej i zgrabnej sylwetki

Jak wykonywać trening w 10 minut?

Wykonuj ćwiczenia opisane poniżej jedno po drugim, bez przerwy między ćwiczeniami. By osiągnąć odpowiednie efekty, ćwicz codziennie.

Jeśli chcesz uniknąć zakwasów i zwiększyć efekty treningu wykonaj rozciąganie statyczne przed, oraz dynamiczne po treningu. By dowiedzieć się więcej na ten temat, przeczytaj ten artykuł.

Trening w 10 minut:

1-2 minuta: skakanka

Przez pierwsze dwie minuty skacz na skakance. Skacz na palcach, wciągnij brzuch, cofnij barki, a łokcie trzymaj blisko ciała. Staraj się zwiększać tempo.

3 minuta: wyrzuty nóg w tył

Przyjmij pozycję startową, to znaczy: stań prosto, stopy ustaw na szerokość barków. Zrób głęboki przysiad, połóż dłonie na ziemi i wyrzuć nogi do tyłu, przyjmując pozycję do pompek. Wykonaj kolejny skok by wrócić do poprzedniej pozycji i wyskocz do góry, powracając do pozycji początkowej.

Postaraj się wykonać jak najwięcej powtórzeń w ciągu minuty.

4 minuta: skakanka

5 minuta: wyrzuty nóg w tył z side plankiem

4c9bb7Wykonuj to ćwiczenie tak samo jak zwykłe wyrzuty nóg w tył opisane powyżej z tą różnicą, że po przyjęciu pozycji do pompek wykonaj side plank (raz w jedną, raz w drugą stronę), dopiero wtedy powróć do pozycji kucznej i początkowej.

Co to jest side plank? By wykonać side plank oprzyj ciężar ciała na jednej wyprostowanej ręce, natomiast drugą wyciągnij w górę (patrz zdjęcie obok).

Postaraj się wykonać jak najwięcej powtórzeń w ciągu minuty.

6 minuta: skakanka

7 minuta: wyrzuty nóg w tył z side plankiem i uniesieniem nogi

6c6b5b546093288a__one.previewWykonuj to ćwiczenie tak samo jak wyrzuty nóg do tyłu z side plankiem z tą różnicą, że po wykonaniu side planku unieś nogę w górę, najwyżej jak potrafisz (patrz zdjęcie obok).

Postaraj się wykonać jak najwięcej powtórzeń w ciągu minuty.

 

 

8 minuta: skakanka

9 minuta: wyrzuty nóg w tył z side plankiem, uniesieniem nogi i przeskokiem

Wykonuj to ćwiczenie tak samo jak wyrzuty nóg w tył z side plankiem i uniesieniem nogi z tą różnicą, że po przyjęciu pozycji do pompek wykonaj przeskok uginając jedną nogę. Wykonaj 5 takich przeskoków zmieniając nogi, po czym kontynuuj ćwiczenie wykonując side plank.

Postaraj się wykonać jak najwięcej powtórzeń w ciągu minuty.

10 minuta: skakanka

Jeśli zaczynasz trening w 10 minut, pochwal się w komentarzu! : )

Jeśli po przeczytaniu artykułu czujesz większą mobilizację do pracy nad swoją sylwetką, udostępnij ten artykuł na facebooku oraz polub nasz fanpage, a jeśli chcesz zacząć odżywiać się FIT, sprawdź przepisy na pyszne dania na dietę na naszym kanale na YouTube!

Komentarze

Share.

Comments are closed.