fbpx

Talia osy: Ćwiczenia na zgrabną talię!

0

Talia osy: Ćwiczenia na zgrabną talię!

Każda kobieta chce wyglądać seksownie. Jeśli chcesz, by Twoja talia dobrze się prezentowała, wypróbuj ćwiczenia na zgrabną talię przedstawione poniżej!

Talię osy osiągniesz dzięki regularnym ćwiczeniom oraz zbilansowanej diecie (by dowiedzieć się więcej o diecie przeczytaj ten artykuł). Konieczne będzie wymodelowanie mięśni brzucha i spalenie zbędnej warstwy tłuszczu. Nie jest to jednak tak trudne, jak się wydaje.

Wystarczy, że będziesz się trzymać zasad przedstawionych poniżej!

Talia osy: podstawowe zasady

  • Trenuj co drugi dzień. Taka intensywność pozwoli na intensywną stymulację mięśni, jednocześnie dając im czas na regenerację.
  • Trening zacznij od rozgrzewki. Poskacz na skakance, lub zrób kilka pajacyków. Następnie wykonaj obszerne krążenia rąk, nóg, bioder, skręty tułowia. Dodatkowo zrób kilka skłonów w przód i w tył.
  • Ćwiczenia wykonuj obwodowo. Oznacza to, że po wykonaniu pierwszego ćwiczenia wykonaj drugie, następnie trzecie, czwarte i piąte. To jest jeden obwód (pierwszego dnia wykonaj 1 obwód, drugiego i trzeciego wykonaj po dwa. Od czwartego dnia treningowego wykonuj po 3 obwody).
  • Między kolejnymi obwodami odpocznij kilka minut, lecz nie odpoczywaj pomiędzy ćwiczeniami!
  • Po każdym obwodzie weź kilka łyków wody mineralnej.
  • Na koniec poświęć kilka minut na rozciąganie statyczne. By dowiedzieć się więcej o rozciąganiu, przeczytaj ten artykuł.

Talia osy: ćwiczenia

Ćwiczenie #1 nożyce pionowe

Połóż się na plecach, ręce ułóż wzdłuż tułowia. Unieś złączone i wyprostowane nogi około 20-30 cm nad ziemię. Na przemian poruszaj nogami w górę i w dół (prawa w górę, lewa w dół, w ten sposób wykonujesz nożyce pionowe). Wykonaj 20 powtórzeń.

Ćwiczenie #2 unoszenie bioder

Połóż się na plecach, ręce ułóż wzdłuż tułowia. Unieś proste nogi do góry, po czym podnieś biodra kilka centymetrów nad ziemię. W tej pozycji wytrzymaj 2-3 sekundy, po czym opuść biodra i nogi (zatrzymaj nogi kilka centymetrów nad ziemią). Wykonaj 10 powtórzeń.

Ćwiczenie #3 przyciąganie nóg do piersi

Połóż się na plecach, następnie unieś plecy opierając się na łokciach. Wyprostowane nogi unieś 5 cm nad ziemię. Utrzymując proste plecy oraz uginając nogę w kolanie przyciągaj na przemian lewe i prawe kolano do piersi. Wykonaj 20 powtórzeń.

Ćwiczenie #4 odchylanie tułowia

Usiądź w lekkim rozkroku, ugnij nogi w kolanach i dociśnij pięty do ziemi. Spleć dłonie na karku i utrzymując proste plecy powoli odchylaj się do tyłu. Gdy poczujesz, że za chwilę stracisz równowagę zatrzymaj ruch na moment, po czym wróć do pozycji startowej. Wykonaj 15 powtórzeń.

Ćwiczenie #5 skłony w siadzie tureckim

Usiądź po turecku, wyprostuj plecy. Unieś ręce nad głowę i weź głęboki wdech. Wykonując wydech pochyl się do przodu najdalej jak potrafisz, cały czas utrzymując proste plecy. Wykonaj 15 powtórzeń.

Zaczynasz ćwiczyć? Masz jakieś pytania? Napisz w komentarzu! : )

Jeśli po przeczytaniu artykułu czujesz większą mobilizację do pracy nad swoją sylwetką, udostępnij ten artykuł na facebooku oraz polub nasz fanpage, a jeśli chcesz zacząć odżywiać się FIT, sprawdź przepisy na pyszne dania na dietę na naszym kanale na YouTube!

Komentarze

Share.

Comments are closed.