fbpx

Nietypowe sztuczki odchudzające

0

Istnieje wiele sztuczek pozwalających oszukać organizm i przyspieszyć proces odchudzania. Chcesz je poznać? Zapoznaj się z poniższym wpisem.

Odchudzanie jest bardzo rozległym tematem. Oprócz tradycyjnych metod na utratę zbędnych kilogramów, istnieje także wiele nietypowych sztuczek, pozwalających oszukać organizm i przyspieszyć odchudzanie. Poniżej przedstawiłem moim zdaniem najciekawsze sztuczki odchudzające.

Sztuczki odchudzające:

  • Jedz ostre, przyprawione potrawy

Przyprawy takie jak papryka chilli, imbir czy wasabi pomogą Twojemu organizmowi spalić kalorie, które dostarczasz. Dodatkowo sprawią, że szybciej nasycisz się jedzeniem i zjesz po prostu mniej. Pamiętaj o tym komponując swoje posiłki!

  • Pij dużo wody

O tym, że picie wody sprzyja odchudzaniu przeczytasz w wielu miejscach. Mimo wszystko postanowiłem zamieścić to także w tym wpisie, ponieważ mało kto zdaje sobie sprawę, że jest to tak ważne.

Kluczem do sukcesu jest picie 2 litrów wody dziennie, w małych ilościach. Woda nie zawiera kalorii (w przeciwieństwie do słodzonych soków), a dodatkowo zmniejsza apetyt i wspomaga prawidłowe trawienie. By dowiedzieć się więcej na temat odchudzających właściwości wody przeczytaj ten artykuł.

  • Śpij w chłodnym pomieszczeniu

Odchudzając się zwracamy uwagę głównie na to co jemy i jak trenujemy, zapominając, że to jak śpimy także jest bardzo istotne. Jakość Twojego snu wpływa na aktywność hormonów (greliny i kortyzolu), co przekłada się na estetykę Twojej sylwetki.

Przed pójściem spać przewietrz porządnie sypialnie, dodatkowo staraj się utrzymywać w niej dość niską temperaturę. Sen nie powinien trwać krócej niż 8 godzin.

  • Poznaj odchudzające aromaty

Ostatnie badania wskazują, że istnieją specjalne aromaty, dzięki którym pozbędziesz się ochoty na jedzenie. Jeśli masz ochotę na małą, niezdrową przekąskę pomiędzy posiłkami, pomocny może okazać się zapach bananów, mięty czy gorzkiej czekolady.

  • Uważaj na telewizję

Okazuje się, że częste oglądanie telewizji jest bardzo niebezpieczne dla Twojej sylwetki. Zaburza samokontrolę, przez co jesz znacznie więcej, niż potrzebujesz. Dodatkowo często reklamowane słodkie i tuczące przekąski sprawiają, że masz na nie coraz większą ochotę. Telewizja tuczy!

  • Zaprzyjaźnij się z witaminą C

Witamina C wspomaga produkcję kartyniny, która jest odpowiedzialna za spalanie tłuszczu na poziomie komórek. 500 mg witaminy C zjedzone przed treningiem czterokrotnie zwiększa ilość spalonego tłuszczu!

 

Oczywiście sztuczki odchudzające nie zastąpią odpowiedniej diety i ćwiczeń fizycznych, jednak stosowanie ich z pewnością przybliży Cię do wymarzonej sylwetki.

Jeśli powyższy wpis przypadł Ci do gustu kliknij „Lubię to”, a by nie przegapić kolejnych moich wpisów polub mnie na facebooku.

Komentarze

Share.

Comments are closed.