fbpx

SUPER PLANK, czyli 4×60 sekund dla pięknego brzucha!

0

Płaski brzuch, brak tkanki tłuszczowej i delikatny zarys mięśni – to najczęstszy cel, jaki stawiamy sobie dobierając zestawy ćwiczeń. Dziś prezentuję SUPER PLANK, czyli 4-minutowy zestaw ćwiczeń który doskonale modeluje brzuch.

Bardzo często pytacie nas o to jakie ćwiczenia wykonywać by wymodelować swój brzuch, spalić warstwę tłuszczyku i podkreślić zarys mięśni. Cała tajemnica płaskiego brzucha tkwi w połączeniu trzech elementów: odpowiedniej diety, częstotliwości ćwiczeń oraz stymulowania wszystkich części brzucha podczas treningu. Jak połączyć je ze sobą? Oto mój sposób :)

SUPER PLANK – 4 minuty dla pięknego brzucha!

  • Element #1: dieta
    Dlaczego dieta? Bo to ona aż w 70% odpowiada za ilość tkanki tłuszczowej w naszym ciele. Jeśli chcesz pozbyć się tłuszczu z brzucha – zmiana nawyków żywieniowych będzie konieczna, dopiero wtedy ćwiczenia przyniosą pożądany efekt. Jak ją ułożyć? Możesz to zrobić samodzielnie – z pomocą kartki, długopisu i kalkulatora (instrukcja jak to zrobić >>). Możesz zaoszczędzić sporo czasu i skorzystać z naszej aplikacji dietetycznej (do założenia tutaj >>), lub przejść na sprawdzoną dietę odchudzającą ułożoną przez naszego dietetyka (tutaj >>).
  • Element #2: częstotliwość ćwiczeń
    Mięśnie brzucha cechują się bardzo szybką regeneracją, dlatego – w przeciwieństwie do pozostałych partii mięśni – można je ćwiczyć codziennie. Wykonuj ćwiczenia stymulujące mięśnie brzucha codziennie, by maksymalnie wykorzystać potencjał ćwiczeń. Na początku mogą Cie dopaść zakwasy, dlatego pamiętaj o rozciąganiu dynamicznym (przed), oraz statycznym (po treningu).
  • Element #3: ćwiczenia stymulujące wszystkie partie mięśni brzucha
    Ostatni element jaki należy wcielić w życie to regularnie wykonywane ćwiczenia, które będą stymulować wszystkie części brzucha. Oto 6 ćwiczeń, które polecam. Wykonuj je jedno po drugim z krótkimi przerwami pomiędzy kolejnymi ćwiczeniami.

Nie zapomnij o rozgrzewce, rozciąganiu dynamicznym przed, oraz statycznym po ćwiczeniach ;) Jeśli nie dajesz rady wykonać poniższych ćwiczeń, zmniejsz czas o połowę (z 30 do 15 sekund).

SUPER PLANK – zestaw ćwiczeń:

Ćwiczenie 1 – tradycyjny plank: 30 sekund
tradycyjny plank

Ćwiczenie 2 – plank na prostych rękach: 30 sekund
plank na prostych rękach

Ćwiczenie 3 – plank na prostych rękach, szeroki rozstaw nóg: 30 sekund
plank na prostych rękach, szeroki rozstaw nóg

Ćwiczenie 4 – superman plank: 30 sekund
superman plank

Ćwiczenie 5 – plank bokiem: 60 sekund (30 sekund na stronę)
plank bokiem

Ćwiczenie 6 – plank na jednej ręce: 60 sekund (30 sekund na rękę)
plank na jednej ręce

Pamiętaj, że dopiero połączenie ze sobą wszystkich 3 elementów pozwoli Ci osiągnąć efekt, na którym Ci zależy. Jeśli masz jakieś pytania – pisz śmiało. Nie zapomnij też udostępnić ćwiczeń znajomym, a także polubić nas na facebooku (by nie przegapić kolejnych wartościowych wpisów). Cześć! :)

Komentarze

Share.

Comments are closed.