fbpx

Suche i zniszczone włosy: PIELĘGNACJA i SPA dla włosów.

0

Suche i zniszczone włosy – PIELĘGNACJA

Suche i zniszczone włosy to problem wielu z nas. Chcesz przywrócić swoim włosom nawilżenie i blask? Trzymaj się poniższych zasad, a Twoje włosy zyskają blask, jakiego jeszcze nigdy nie miały :)

W ostatnim czasie zmagałam się z problemem suchych i zniszczonych włosów. Często jest tak, że na pewne problemy zwracamy uwagę dopiero, gdy nas dotkną. Tak było ze mną i z moim podejściem do pielęgnacji włosów – kiedyś nie zwracałam na to uwagi, dziś dbam o nie każdego dnia :) Poniżej przedstawiam 5 sposobów na pielęgnację suchych i zniszczonych włosów. Trzymanie się ich nie zajmie Ci dużo czasu, a sprawi, że będziesz wyglądać zjawiskowo! A więc zaczynamy :)

Suche i zniszczone włosy: Jak je pielęgnować?

Zasada #1: Myj włosy delikatnie
Ważną zasadą pielęgnacji zniszczonych włosów jest ich delikatne traktowanie. Mocne żele i szampony nie są dobrym pomysłem – używając ich sprawiasz, że Twoje włosy niszczą się jeszcze bardziej. Sięgaj po łagodne środki (ja używałam tego szamponu >>) – dzięki nim unikniesz podrażnień i dalszego wysuszania włosów.

Zasada #2: Zrezygnuj z lokówki i prostownicy
Słabe, suche i zniszczone włosy są wrażliwe na wysoką temperaturę. Jeśli jesteś posiadaczką takich włosów – staraj się unikać stylizacji na gorąco. Zamiast suszyć włosy suszarką pozwól im samym wyschnąć, lub zaopatrz się w suszarkę z regulacją temperatury nawiewu – tym sposobem unikniesz pogłębiania się zniszczeń.

Zasada #3: Raz w tygodniu zrób SPA dla włosów
SPA dla włosów możesz zrobić w zaciszu swojego domu – osiągniesz znacznie lepsze efekty, niż po zabiegach oferowanych w salonach kosmetycznych :) Wystarczy, że zaopatrzysz się w kilka naturalnych, nawilżających kosmetyków (ja zakochałam się w tej masce >>) – i będziesz postępować według instrukcji na opakowaniach :) Jeden zestaw starcza na kilkanaście zabiegów, tak więc jest to całkiem dobra inwestycja.

Zasada #4: Używaj odżywek i masek
Po każdym myciu włosów koniecznie użyj odżywki! Dzięki temu Twoje włosy z tygodnia na tydzień będą bardziej nawilżone i zaczną odzyskiwać dawną kondycję. W przypadku włosów bardzo słabych używaj specjalnej odżywki zamiast szamponu (np. tej >>) – jest to delikatniejsza forma mycia.

Maskę do włosów nakładaj co 4-5 dni. Maski doskonale regenerują strukturę skóry i włosów pod warunkiem, że są zdrowe i naturalne (używając sztucznych mieszanek można nabawić się wielu problemów). Wybierając maskę do włosów zwróć uwagę na produkty, z jakich jest przygotowana (dla przykładu – maska, której ja używam >>).

Zasada #5: Zdrowo się odżywiaj
To może cię zaskoczyć: sposób, w jaki się odżywiasz ma wpływ nie tylko na Twoje zdrowie i wygląd sylwetki, lecz także na gęstość i strukturę Twoich włosów. By Twoje włosy, skóra i paznokcie wyglądały olśniewająco jedz produkty bogate w witaminy z grupy B, witaminę C, E, oraz H (jedz takie produkty jak: orzechy, czerwone warzywa, ryby, zdrowe tłuszcze, szpinak, brokuły).

Komentarze

Share.

Comments are closed.