fbpx

Jakie są skutki picia Coca-Coli?

0

W ciepłe dni nie ma nic lepszego od zimnej puszki coli… Jeśli jednak zależy Ci na zdrowiu i szczupłej sylwetce, butelka schłodzonej wody będzie znacznie lepszym wyborem. Przeczytaj ten artykuł, by dowiedzieć się dlaczego!

Producenci napoi robią wszystko, by wybrać ich produkt, gdy dopadnie Cię pragnienie. Stąd kolorowe etykiety, reklamy w każdym miejscu, promocje i nowe smaki. Niestety większość z tych napoi nie wpływa dobrze na Twoją sylwetkę i działanie organizmu. Poniżej prezentujemy skutki picia Coca-coli, lecz bardzo podobne działanie mają inne słodzone napoje dostępne w sklepach.

Skutki picia Coca-coli:

  • Zacznijmy od tego, że cola zawiera ogromne ilości cukru (aż 7 łyżeczek w puszce!). Taka ilość cukru powoduje, że jest ona bardzo kaloryczna, a picie kilku szklanek dziennie spowoduje, że w mgnieniu oka przejdziesz z rozmiaru M do XXL.
  • Już po 20 minutach od wypicia puszki coli poziom cukru we krwi gwałtownie wzrasta, a nadmiar cukru przetwarzany jest w tłuszcz, który zostaje następnie zmagazynowany w organizmie w postaci kolejnych fałdek na Twoim brzuchu.
  • Po wypiciu puszki coli organizm zaczyna produkować zwiększoną ilość dopaminy, czyli hormonu szczęścia. Najgorsze jest jednak to, że po około godzinie poziom cukru we krwi gwałtownie spada wraz z poziomem dopaminy, a Ty masz mniej energii i problemy z koncentracją (w efekcie sięgasz po kolejną puszkę). To właśnie powoduje, że cukier jest tak uzależniający (jeśli nie wierzysz, spróbuj przez 2 tygodnie nie pić nic słodzonego).
  • Cola zawiera więcej kwasu niż sok z cytryny (właśnie dlatego doskonale sprawia się w walce z rdzą). Okazuje się, że tak wysoki poziom kwasu jest zabójczy dla zębów.
  • W puszce coli znajduje się dożo kofeiny, która powoduje rozszerzenie źrenic i podnosi ciśnienie krwi. Dodatkowo nadmiar kofeiny powodować może drgawki, bezsenność, bóle głowy, nadciśnienie, demineralizację kości i utratę witamin.

Następnym razem gdy będziesz w sklepie, zamiast sięgnąć po puszkę coli wybierz butelkę wody mineralnej (jeśli nadal masz wątpliwości, przeczytaj, dlaczego warto pić wodę).

Oczywiście każdy z nas lubi czasem wypić coś smacznego i orzeźwiającego. W takim wypadku zamiast sztucznych, słodzonych i ogromnie kalorycznych napoi warto napić się zdrowych i smacznych koktajli owocowych. Sprawdź, jak je zrobić!

Podobają Ci się nasze porady? Jeśli tak, polub Nas na facebooku! : )

A jeśli chcesz poznać przepisy na pyszne dania w wersji LIGHT, odwiedź Nas na YouTube!

Komentarze

Share.

Comments are closed.