fbpx

Masz problem z rozstępami? Sprawdź, jak się ich pozbyć!

0

Rozstępy to problem wielu osób, niestety większość nie ma pojęcia, jak z nimi walczyć. Jeśli zastanawiasz się jak pozbyć się rozstępów lub je zminimalizować, dowiesz się tego czytając ten artykuł.

Rozstępy można podzielić na dwie fazy: stan zapalny i faza zanikowa. W fazie zapalnej rozstępy mają czerwony lub fioletowy kolor. W tej fazie możliwe jest pozbycie się rozstępów w 100 % (w tym celu należy zastosować preparaty przeciwzapalne, oraz dodatkowo natłuszczać skórę). W fazie zanikowej rozstępy są mniej widoczne (mają perłowy kolor), lecz niestety nie jesteś już w stanie skutecznie się ich pozbyć. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by je zminimalizować i sprawić, by nie były tak widoczne!

Z pewnością znasz zasadę która mówi, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Z rozstępami jest podobnie. Istnieje kilka sposobów, dzięki którym możesz uchronić swoją skórę od rozstępów. By dowiedzieć się jak zapobiec powstawaniu rozstępów, usunąć je lub zminimalizować, przeczytaj artykuł do końca.

Jak powstają rozstępy?

Powstawanie rozstępów związane jest najczęściej z szybką zmianą masy ciała. Jeśli w szybki sposób schudniesz lub przybierzesz na wadze, a dodatkowo w Twojej diecie brakuje cynku i krzemu to z pewnością czeka Cię walka z rozstępami. Drugą grupą wysoce narażoną na powstawanie rozstępów są kobiety w ciąży (duża zmiana masy ciała, rosnące piersi i wzmożone wydzielanie kortyzolu i estrogenu znacząco zwiększają ryzyko powstawania rozstępów).

Na powstawanie rozstępów, w większym czy mniejszym stopniu narażony jest każdy z nas. Warto więc poznać sposoby na uchronienie ciała przed rozstępami.
Baner

Jak pozbyć się rozstępów?

Oczywiście lepiej zapobiegać, niż leczyć. Jeśli jednak rozstępy już Cię dopadły, przedstawiamy najskuteczniejsze sposoby, pozwalające usunąć rozstępy (w fazie zapalnej) lub skutecznie je zminimalizować (w fazie zanikowej).

Kremy przeciw rozstępom ujędrniają i nawilżają skórę, utrzymują jej elastyczność i skutecznie przeciwdziałają rozstępom.

  • krem z oliwy z oliwek

Do oliwy z oliwek dodaj cukier, kroplę witaminy E oraz sok z cytryny. Tak przygotowana mieszankę wetrzyj w rozstępy, odczekaj 30 minut i spłucz. Zabieg powtarzaj kilka razy w tygodniu.

  • aloes

Aloes regeneruje tkanki skóry oraz mocno ją nawilża. Drobno pokrój liście aloesu, po czym rób z nich okłady.

  • białko jaj

Białka jaj ubij na gęstą pianę, nałóż ją na miejsca objęte rozstępami i zaczekaj, aż piana wyschnie (po tym czasie możesz wziąć prysznic). Zabieg powtarzaj codziennie.

Jak zapobiegać rozstępom?

Jeśli nie masz jeszcze problemu z rozstępami, warto zadbać, by nie mieć z nimi problemu również w przyszłości. Oto najskuteczniejsze sposoby, dzięki którym ochronisz swoją skórę przed rozstępami:

  • Raz na jakiś czas podczas prysznica zmieniaj wodę z ciepłej na zimną (kilka razy). Spowoduje to wzmożone krążenie krwi, dzięki czemu Twoja skóra stanie się bardziej jędrna.
  • Kup dobry peeling i stosuj go raz w tygodniu. Zmniejszy to ryzyko powstawania rozstępów kilkakrotnie!
  • Złuszczający się naskórek sprzyja powstawaniu rozstępów, zatem pamiętaj o codziennym nawilżaniu skóry.

Podobają Ci się nasze porady? Jeśli tak, polub Nas na facebooku! : )

A jeśli chcesz poznać przepisy na pyszne dania w wersji LIGHT, odwiedź Nas na YouTube!

Komentarze

Share.

Comments are closed.