fbpx

PSEUDO odchudzające produkty LIGHT, których lepiej unikać

0

W obecnych czasach ideałem kobiecego piękna jest szczupła, wysportowana sylwetka. Nic więc dziwnego, że na półkach sklepowych roi się od produktów „light”, „fit” oraz „0% tłuszczu”. Niestety okazuje się, że większość z nich nie ma nic wspólnego ze zdrowym, dietetycznym jedzeniem!

Kupując produkty z napisem „light” wydaje Ci się, że odżywiasz się zdrowo. Niestety, z uwagi na duże zainteresowanie produktami dietetycznymi, producenci żywności zaczęli oznaczać tak produkty, które ze zdrową dietą nie mają nic wspólnego. Przeczytaj poniższe rady i nie daj się oszukać!

Musli, czyli „idealne śniadanie”

Na śniadanie warto dostarczyć organizmowi zbilansowaną dawkę białka, węglowodanów złożonych oraz zdrowych tłuszczy. Od lat słyszymy w reklamach, że właśnie taką zawartość mają płatki musli, często oznaczane jako „fit”.

Musli rzeczywiście spełniają te warunki, niestety nie te sprzedawane w sklepach. Na półkach sklepowych znajdziesz najczęściej płatki opisane jako musli, lecz naszpikowane cukrem, tłuszczami roślinnymi oraz syropem glukozowo-fruktozowym. W efekcie mają one wyższą kaloryczność, a ich zdrowotne walory zanikają.

Nasza rada: Nie kupuj gotowych, paczkowanych musli. Kup płatki owsiane, otręby, orzechy oraz bakalie. Dodaj do tego owoce i zrób własne, zdrowe musli!

Pełnoziarniste ciasteczka

Hasła takie jak „błonnik” i „z pełnego ziarna” przyciągają uwagę i sprawiają wrażenie zdrowego jedzenia, idealnego na dietę. Doskonale wiedzą o tym producenci żywności i właśnie dlatego umieszczają je na swoich produktach w najwidoczniejszych miejscach.

Niestety dodatek błonnika i pełnoziarnistych ziaren nie zmieni tego, że ciasteczka są pełne cukru. Tak więc jeśli właśnie się odchudzasz, staraj się ich unikać.

Nasza rada: Jeśli masz ochotę na coś słodkiego, zjedz to. Ważne jednak, by nie stało się to stałym nawykiem.

Beztłuszczowy nabiał

Często na serkach i jogurtach zobaczyć możesz wielki napis „0% tłuszczu”. Okazuje się, że w większości przypadków został on zastąpiony innymi, nie koniecznie zdrowymi składnikami (między innymi cukrem).

Nasza rada: Cokolwiek kupujesz, zwracaj uwagę na etykiety. Ważne, by produkty które masz zamiar spożyć miały jak najmniej cukrów prostych wśród węglowodanów, oraz jak najmniej tłuszczów nienasyconych.

A czy Wy znacie jakieś produkty pseudo-LIGHT? Jeśli tak, podzielcie się nimi w komentarzach!

Jeśli po przeczytaniu artykułu czujesz większą mobilizację do pracy nad swoją sylwetką, udostępnij ten artykuł na facebooku oraz polub nasz fanpage, a jeśli chcesz zacząć odżywiać się FIT, sprawdź przepisy na pyszne dania na dietę na naszym kanale na YouTube!

Komentarze

Share.

Comments are closed.