fbpx

Co jeść, by przyspieszyć spalanie tłuszczu?

0

Część osób może jeść co chce i ile chce, a mimo to nie mają problemów z nadwagą. Wszystko zawdzięczają temu, że mają bardzo szybką przemianę materii. Lecz bez obaw, istnieje kilka sposobów, na przyspieszenie jej. Sprawdź jak to zrobić!

Od szybkości przemiany materii zależy ilość spalonych kalorii. Tak więc jeśli nie masz ochoty wylewać siódmych potów na bieżni, spróbuj przyspieszyć tempo przemiany materii. Nie mówię, że jest to lepsze od regularnego biegania, lecz na pewno bardzo korzystne :)

Z pewnością znasz kogoś kto je mnóstwo słodyczy i fast foodów, a mimo to ma szczupłą sylwetkę. Jest to osoba posiadająca szybką przemianę materii. Wolna przemiana materii może być skutkiem niewłaściwego trybu życia (powodem spowolnionej przemiany materii może być na przykład nie jedzenie śniadań, czy brak ruchu). Na szczęście zawsze możesz ją przyspieszyć!

Jak przyspieszyć przemianę materii?

  • Używaj dużo ostrych przypraw. Pikantna papryka, chrzan, pieprz, imbir, ostra musztarda i curry to przykłady przypraw, które znacząco przyspieszają proces przemiany materii, a co za tym idzie również spalanie tłuszczu.
  • Jedz dużo białka. Częstą przyczyną spowolnionej przemiany materii jest jedzenie zbyt małej ilości białka. By przemiana materii była na odpowiednim poziomie, należy jeść około 1,5 g białka na kilogram masy ciała dziennie. Należy także pamiętać, by oprócz białka jeść sporo owoców i warzyw.
  • Zasmakuj się w rybach. Kwasy omega-3 zawarte w rybach mają bardzo korzystny wpływ na przemianę materii. Postaraj się raz na 2-3 dni zjeść 150 g filetu.
  • Pamiętaj o jodzie. Jeśli danego dnia nie jesz żadnej morskiej ryby, postaraj się uzupełnić niedobory jodu poprzez dodanie do potraw na przykład siekanej rzeżuchy. Dodatkowo warto używać soli jodowanej. Jest to ważne, ponieważ jod bardzo dobrze wpływa na tempo przemiany materii.
  • Pij dużo wody! Każdego dnia staraj się pić 1,5 – 2 litry wody mineralnej, najlepiej schłodzonej. Szklanka wody pomiędzy posiłkami doskonale pobudza układ trawienny do szybszej pracy!

Myślę, że po przeczytaniu powyższego wpisu wiesz już jak ważna dla Twojej sylwetki jest szybka przemiana materii, a przyspieszenie jej nie będzie stanowić dla Ciebie problemu.

Jeśli wpis spodobał Ci się kliknij „Lubię to” i udostępnij go swoim znajomym, a by nie przegapić kolejnych moich wpisów polub mnie na facebooku :)

 

Komentarze

Share.

Comments are closed.