fbpx

Kiwi: Super owoc!

0

Pytając o owoce posiadające zdrowotne właściwości z pewnością usłyszysz o jagodach goji, acai czy owocach noni. Mało kto jednak wie, że równie wspaniałe właściwości ma tani i ogólnodostępny owoc, jakim jest kiwi!

Kiwi, zwane również chińskim agrestem posiada wiele unikalnych właściwości, dzięki którym jest szczególnie pożądanym elementem diety osób dbających o swoją sylwetkę. Tak więc, jeśli zależy Ci na zgrabnej figurze, koniecznie włącz kiwi do swojego codziennego menu!

1. Kiwi poprawia wchłanianie białek

Aktynidyna, czyli enzym zawarty w kiwi, wspomaga proces rozkładu protein. Dzięki temu białka są szybciej trawione, a aminokwasy zawarte w nich efektywniej wykorzystywane. Dlatego jeśli przygotowujesz posiłek proteinowy, nie zapomnij o dodaniu kiwi!

2. Kiwi wspomaga regenerację podczas snu

Jak wiadomo, organizm regeneruje się podczas snu. Kiwi jest doskonałym źródłem melatoniny, która jest odpowiedzialna za długość i jakość Twojego snu. Tak więc jeśli masz problemy z wysypianiem się, koniecznie zjedz kiwi godzinę przed położeniem się do łóżka!

3. Kiwi idealne na problemy z trawieniem

Z pewnością znasz to uczucie, gdy po jedzeniu męczą Cię bóle brzucha i wzdęcia, a wizyta w toalecie nie koniecznie rozwiązuje ten problem. Jeśli taka dolegliwość dopada Cię często, zbawienne może okazać się regularne spożywanie kiwi. Jak dowodzą badania, już po 4 tygodniach regularnego jedzenia kiwi problemy żołądkowe stają się mniej uciążliwe!

4. Kiwi jest doskonałym przeciwutleniaczem

Kiwi dostarcza potężną dawkę witaminy C, oraz licznych związków fenylowych. Dodatkowo zmniejsza skutki stresu oksydacyjnego, oraz hamuje nadmierną aktywność wolnych rodników.

Jeśli po przeczytaniu artykułu czujesz większą mobilizację do pracy nad swoją sylwetką, udostępnij ten artykuł na facebooku oraz polub nasz fanpage, a jeśli chcesz zacząć odżywiać się FIT, sprawdź przepisy na pyszne dania na dietę na naszym kanale na YouTube!

Komentarze

Share.

Comments are closed.