fbpx

Kąpiel urody: Ujędrnij skórę i schudnij w saunie!

0

Sauna to doskonała terapia dla ciała i duszy. Taka kąpiel urody zapewnia piękną i jędrną skórę, redukuje stres i zmęczenie, wspomaga odchudzanie oraz jest idealna dla zdrowia.

By kąpiel urody w saunie przyniosła odpowiednie efekty, należy odpowiednio ją zaplanować. Nie korzystaj z sauny częściej niż 2-3 razy w tygodniu. Dodatkowo staraj się trzymać planu przedstawionego na końcu artykułu.

Zalety korzystania z sauny:

Wizyta w saunie pielęgnuje i ujędrnia skórę

Wraz z potem organizm pozbywa się toksyn i wszelkich zanieczyszczeń skóry. Tkanki są lepiej ukrwione, a cera dotleniona. Po wyjściu z sauny cera jest o wiele gładsza, lecz by utrzymać ten efekt, należy szybko uzupełnić niedobór płynów.

Sauna wspomaga odchudzanie

Gruczoły łojowe odblokowują się, co sprzyja usunięciu nadmiaru sebum. Dzięki temu sauna sprzyja odchudzaniu, walce z cellulitem, oraz wszelkimi niedoskonałościami skóry. Dodatkowo z organizmu wraz z potem wydalana jest nadmierna ilość soli, co zapobiega zatrzymywaniu wody i puchnięciu.

Po wyjściu z sauny lepiej się opalisz

Z uwagi na otwarcie porów, korzystając z solarium po saunie dużo lepiej przyswoisz opaleniznę.

Sauna jest dobra dla zdrowia

W saunie panuje temperatura 100° C, przez co po kilkunastominutowym seansie temperatura Twojego ciała wzrasta. Dzięki temu organy wewnętrzne odczuwają delikatną gorączkę, co wzmaga produkcję ciałek odpornościowych we krwi. Z ich pomocą bez problemu zwalczysz ewentualne wirusy i bakterie.

Przepis na idealną kąpiel urody:

  • Przed wejściem do sauny weź prysznic i starannie wytrzyj całe ciało.
  • Zdejmij biżuterię i zmyj makijaż, by uniknąć poparzeń.
  • Wypij trochę wody.
  • Wejdź do sauny, spędź w niej kilkanaście minut. Staraj się wdychać powietrze przez nos.
  • Po wyjściu z sauny weź zimny prysznic. Następnie zmień wodę na ciepłą, a po chwili wróć do zimnej.
  • Wypij litr wody.
  • Przez 20-30 minut unikaj męczących czynności. Najlepiej połóż się i odpocznij.

Jeśli po przeczytaniu artykułu czujesz większą mobilizację do pracy nad swoją sylwetką, udostępnij ten artykuł na facebooku oraz polub nasz fanpage, a jeśli chcesz zacząć odżywiać się FIT, sprawdź przepisy na pyszne dania na dietę na naszym kanale na YouTube!

Komentarze

Share.

Comments are closed.