fbpx

Jak wyszczuplić uda? Najlepszy zestaw domowych ćwiczeń!

0

Wiele kobiet chce mieć zgrabne i szczupłe uda, niestety nie wiedzą co zrobić, by to osiągnąć. Z uwagi na wiele pytań dotyczących tego tematu, przedstawiamy zestaw ćwiczeń, pozwalający w prosty sposób wymodelować i wyszczuplić uda!

Jeśli Twoje uda pokrywa spora warstwa tkanki tłuszczowej, najlepszym rozwiązaniem będzie rozpoczęcie ćwiczeń od treningów aerobowych. Dopiero po spaleniu nadmiarowej warstwy tłuszczu rozpocznij modelowanie ud. Dzięki temu efekty będą bardziej widoczne. Jeżeli natomiast Twoje uda pokrywa jedynie delikatna warstwa tłuszczu, możesz przystąpić do ćwiczeń modelujących od razu.

Trening aerobowy:

Trening aerobowy to nic innego jak bieganie, jazda na rowerze, czy nawet intensywny spacer. Ważne, by wysiłek był ciągły, oraz by trwał nie krócej niż 30 minut. Sprawdź, jak powinien wyglądać trening aerobowy!

Jeśli Twoje uda pogrywa spora warstwa tłuszczu, rozpocznij ćwiczenia właśnie od treningu aerobowego. Dzięki temu w szybki sposób pozbędziesz się jej, a efekty ćwiczeń modelujących będą bardziej widoczne.

Mimo prowadzenia treningów aerobowych nie rezygnuj z ćwiczeń modelujących uda. Zacznij od dużej ilości treningów aerobowych, a małej ilości treningów modelujących. Z czasem zmniejszaj ilość treningów aerobowych, a zwiększaj ilość tych drugich, dzięki czemu przyspieszysz spalanie tkanki tłuszczowej, cały czas modelując swoje uda.

Zestaw ćwiczeń modelujących uda:

Trening modelujący przedstawiony poniżej składa się z czterech ćwiczeń na poszczególne części ud. Zacznij od wykonania 1 serii każdego ćwiczenia. Z czasem zwiększ ilość serii każdego ćwiczenia do 2, a następnie do 3 serii.

Nie wykonuj treningu modelującego częściej niż co drugi dzień. Jeśli zaczynasz od treningów aerobowych, wykonuj ćwiczenia modelujące co 5 dni. Wraz ze zmniejszeniem ilości treningów aerobowych zwiększaj częstotliwość wykonywania treningów modelujących.

Modelowanie przedniej części ud: przysiady

Stań w lekkim rozkroku, palce u stóp skieruj na zewnątrz, dłonie spleć na karku. Napnij brzuch i pośladki. Powoli zrób przysiad najniżej jak potrafisz. Postaraj się, by podczas robienia przysiadu kolana nie wyszły za linię palców u stóp (w tym celu podczas przysiadu pochyl się do przodu i wypnij pupę). W tej pozycji zatrzymaj ruch na kilka sekund i wróć do pozycji stojącej. Wykonaj 20 powtórzeń, z czasem możesz dodać obciążenie.

Modelowanie tylnej części ud: żurawie

Uklęknij na poduszce. Stopy zablokuj pod łóżkiem, meblami lub poproś kogoś, by na nich usiadł. Utrzymuj ciało w linii prostej, ręce spleć na klatce. Powoli opuszczaj ciało w dół uginając nogi w kolanach. Ruch nie musi być głęboki, ważne, by tylne mięśnie ud były stymulowane. W momencie maksymalnego spięcia zatrzymaj ruch i wróć do pozycji początkowej. Wykonaj 10-20 powtórzeń w serii. Jeśli nie jesteś w stanie wykonać  ćwiczenia, możesz wspomagać ruch rękoma.

Modelowanie wewnętrznej części ud: przysiady w rozkroku

Ćwiczenie wykonuj dokładnie tak jak ćwiczenie pierwsze z tą różnicą, że rozkrok powinien być bardzo szeroki. Dzięki temu do ćwiczenia zaangażujesz w dużym stopniu wewnętrzną część ud. Wykonaj 20 powtórzeń.

Modelowanie zewnętrznej części ud: pół nożyce

Połóż się na lewym boku, podeprzyj się lewym łokciem, a lewą nogę zegnij tak, by Twoja pozycja była stabilna. Ćwiczenie polega na unoszenie w górę wyprostowanej prawej nogi najwyżej jak potrafisz. Po uniesieniu nogi opuść ją tak, by była kilka centymetrów nad ziemią. To jedno powtórzenie. W każdej serii wykonaj 20 powtórzeń na lewą, i 20 na prawą nogę.

Jeśli po przeczytaniu artykułu czujesz większą mobilizację do pracy nad swoją sylwetką, udostępnij ten artykuł na facebooku oraz polub nasz fanpage, a jeśli chcesz zacząć odżywiać się FIT, sprawdź przepisy na pyszne dania na dietę na naszym kanale na YouTube!

Komentarze

Share.

Comments are closed.