fbpx

Jak schudnąć do lata?

0

Sezon plażowy zbliża się wielkimi krokami. Warto zadbać o swoją sylwetkę już teraz, by w czasie lata nie wstydzić się rozebrać na plaży. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się jak schudnąć do lata!

By stracić zbędne kilogramy i wymodelować sylwetkę musisz zadbać o dwie rzeczy: odżywianie i aktywność fizyczną. Trzymając się zasad opisanych poniżej, z pewnością uda Ci się schudnąć do lata!

1. Odżywianie

Odżywianie jest najważniejszą rzeczą, ponieważ zależy od niego aż 70% efektów odchudzania. Pierwszą rzeczą jaką należy zrobić, by poprawić jakość swojego odżywiania jest wyliczenie zapotrzebowania kalorycznego. By dowiedzieć się jak to zrobić przeczytaj artykuł: Jak ułożyć dietę?

Od wyliczonej wartości kalorii, którą spalasz każdego dnia odejmij 300-500 kcal i taką ilość dostarczaj swojemu organizmowi, dzięki czemu brakujące kalorie będą pozyskiwane z tkanki tłuszczowej.

Jeśli nie chcesz samodzielnie liczyć zapotrzebowania, a następnie pilnować zjadanych kalorii, warto skorzystać z aplikacji, które robią to za Ciebie. Sprawdź aplikację, która liczy kalorie za Ciebie!
Baner

 

Oprócz ujemnego bilansu kalorycznego, warto pamiętać także o wyborze pełnowartościowych produktów do komponowania swoich posiłków. Dzięki temu szybciej spalisz tłuszcz, oraz nie będziesz odczuwać uczucia łaknienia (pełnowartościowe produkty trawione są wolniej).

Posiłki komponuj z takich produktów jak wołowina, kurczak, indyk, ziemniaki, ryż, kasza, pieczywo pełnoziarniste, mąka pełnoziarnista, jaja, orzechy, oliwa z oliwek.

2. Aktywność fizyczna

Aby schudnąć do lata, warto włączyć do swojego życia także aktywność fizyczną. Jeśli chcesz zgubić zbędne kilogramy, najlepsza będzie aktywność aerobowa, czyli bieganie, jazda na rowerze, rolkach… By dowiedzieć się więcej na ten temat przeczytaj artykuł o treningu aerobowym.


Jeśli nie lubisz biegać, lub wolisz krótszy, lecz intensywny trening, warto zacząć robić tabatę. Tabata to bardzo krótki trening o dużej intensywności. Wystarczy 15 minut co 3 dni, by spalić zbędne warstwy tłuszczu.

Tabata swój sukces zawdzięcza temu, że (ze względu na jej intensywność) kalorie spalane są nie tylko podczas treningu, ale również jeszcze 30 minut po nim. Jeśli chcesz dowiedzieć się na czym polega tabata, przeczytaj ten artykuł!

A jaki jest Twój sposób na piękną sylwetkę plażową? Napisz w komentarzu!

Wiesz już jak schudnąć do lata. Jeśli po przeczytaniu artykułu czujesz większą mobilizację do pracy nad swoją sylwetką, udostępnij ten artykuł na facebooku oraz polub nasz fanpage, a jeśli chcesz zacząć odżywiać się FIT, sprawdź przepisy na pyszne dania na dietę na naszym kanale na YouTube!

Komentarze

Share.

Comments are closed.