fbpx

Jak przyspieszyć metabolizm?

0

Od tego jak szybki mamy metabolizm zależy, jak szybko i sprawnie spalamy zjadane kalorie. Jeśli zależy Wam na szczupłej sylwetce, warto dbać o tempo przemiany materii. Dziś przedstawiam 7 produktów, które pomogą Wam przyspieszyć metabolizm. Zapraszam :)

Jedną z najczęstszych przyczyn problemów z odchudzaniem jest spowolnienie metabolizmu (spowodowane między innymi głodówką i nieregularnymi posiłkami). Bez względu na to, czy Wasz metabolizm działa wolno, czy szybko, warto pobudzać go do szybszego działania. Można to zrobić w bardzo prosty sposób: jedząc odpowiednie produkty.

7 produktów przyspieszających metabolizm:

1. Papryka pepperoni

Papryka pepperoni nie tylko stymuluje metabolizm do szybszej pracy, ale także zmniejsza uczucie głodu (sprawia, że jemy mniej, niż zwykle). Warto zatem zaopatrzyć się w ostre papryczki i dodawać je do potraw.

2. Zielona herbata

Picie zielonej herbaty pomaga w spalaniu tłuszczu (pozwala spalać tłuszcz nawet 4 razy szybciej, niż normalnie). Tajemnica zielonej mikstury odchudzającej tkwi właśnie w przyspieszaniu metabolizmu. To co, może przerwa na herbatę? :)

3. Woda

Pewnie słyszeliście, że należy dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu… Lecz pewnie nie wiecie dlaczego. Odpowiednio nawodniony organizm działa lepiej, szybciej i sprawniej (i tyczy się to także przemiany materii). Zatem jeśli chcecie pozbyć się wałeczków tłuszczu, pijcie co najmniej 2 litry wody dziennie!

4. Jabłka

Jabłko to nie tylko doskonała przekąska, ale także solidna porcja witamin i minerałów. Jedząc je dostarczamy do organizmu witaminę C, potas, żelazo oraz zwiększamy wchłanianie wapnia, co usprawnia działanie metabolizmu.

5. Brokuły

Większość zielonych warzyw posiada ciekawą właściwość, a mianowicie na ich strawienie potrzeba więcej energii, niż same dostarczają (dowiedz się więcej o ujemnych kaloriach). Jedzenie brokuł (a także szpinaku, sałaty itp.) zmusza organizm do pracy w praktyce nie dostarczając żadnych kalorii!

6. Marchew

Marchewka to doskonała przekąska dla wszystkich, którzy liczą zjadane kalorie (w 100 gramach znajduje się tylko 27 kcal!). Oprócz stosunkowo niskiej kaloryczności marchew ma także inną właściwość: przyspiesza trawienie. Zatem jeśli jesteście na diecie, włączcie ją do swojego menu :)

7. Przyprawy

Przyprawy (szczególnie te ostrzejsze) pobudzają układ trawienny do działania, dzięki czemu działa on szybciej i sprawniej. By przyspieszyć metabolizm warto używać takich przypraw jak bazylia, oregano, curry czy pieprz cayenne.

 

By skutecznie chudnąć, warto przyspieszyć metabolizm. Pamiętajcie jednak, że metabolizm należy przyspieszać z rana, natomiast wieczorem lepiej go spowolnić (by zapobiec nocnemu odkładaniu się tłuszczu). By dowiedzieć się co należy jeść przed snem, przeczytajcie ten wpis.

Jeśli nie chcecie przegapić kolejnych wpisów koniecznie polubcie nas na facebooku. A jeśli dzisiejszy wpis jest dla Was wartościowy, udostępnijcie go swoim znajomym! :)

Komentarze

Share.

Comments are closed.