fbpx

Jak pozbyć się trądziku?

0

Trądzik może zaatakować w każdym wieku, niestety bardzo ciężko się go pozbyć. Przedstawiamy trzy skuteczne sposoby, pozwalające pozbyć się trądziku!

Trądzik objawia się wypryskami oraz zaskórniakami głównie w obrębie twarzy. Istnieje wiele metod walki z nim, większość z nich nie jest jednak zbyt skuteczna. Przeanalizowaliśmy wiele z nich i przedstawiamy te, które cechują się największą skutecznością!

Jak pozbyć się trądziku?

  • METODA #1: regularne oczyszczanie twarzy

Walka z trądzikiem wymaga czasu, cierpliwości i regularności. Pierwszym krokiem do osiągnięcia gładkiej i zdrowej cery jest codzienne oczyszczanie twarzy i złuszczanie naskórka. Metoda ta wydaje się oczywista, lecz okazuje się, że bardzo często nie jest stosowania regularnie.

Co daje oczyszczanie twarzy?

Dzięki regularnemu oczyszczaniu twarzy unikniesz powstawania nowych wyprysków i zmniejszysz nasilenie już istniejących.

Jak oczyszczać twarz?

Dwa razy dziennie przemywaj twarz mleczkiem lub żelem do cery trądzikowej, następnie delikatnie osusz ją papierowym ręcznikiem i użyj toniku z ziół. Dodatkowo przed snem warto jest zastosować delikatny krem nawilżający do cery trądzikowej.

  • METODA #2: dieta antytrądzikowa

Najskuteczniejszą metodą pozwalającą pozbyć się trądziku jest odpowiedni sposób odżywiania.

Co daje odpowiednia dieta?

Dzięki unikaniu pewnych produktów w przeciągu kilku tygodni Twoja cera stanie się gładka i zdrowa, ponieważ to co jesz ma bezpośredni wpływ na wygląd Twojej skóry.

Jakich produktów warto unikać?

Jeśli zmagasz się z problemem trądziku, musisz unikać pikantnych potraw, oraz ograniczyć używanie soli. Te dwie rzeczy są głównym czynnikiem powodującym powstawanie pryszczy. Dodatkowo warto zrezygnować z fast foodów, kolorowych napojów gazowanych, sztucznych soków, majonezu i chipsów.

  • METODA #3: peelingi medyczne

Peelingi medyczne to bardzo skuteczna i długotrwała metoda pozwalająca pozbyć się trądziku. W pierwszych dniach jej stosowania możesz zauważyć lekkie nasilenie trądziku. Dzieje się tak, ponieważ zanieczyszczenia będące jeszcze pod skórą ujawniają się szybciej. Nie należy się jednak przejmować, ponieważ jest to element pozwalający całkowicie oczyścić Twoją skórę.

WAŻNE: By efekt być długotrwały należy regularnie powtarzać zabiegi, aż do całkowitego oczyszczenia skóry.

Komentarze

Share.

Comments are closed.