fbpx

Jak powiększyć mięśnie? 6 sposobów na większe mięśnie!

4

Jak powiększyć mięśnie? By zwiększyć masę mięśniową często staramy się dopracować swój trening do perfekcji zapominając, że wzrost mięśni zależy w 70% od diety. W tym artykule przedstawiamy 6 sposobów, dzięki którym Twoje mięśnie zaczną szybciej rosnąć.

W budowie masy mięśniowej bardzo ważna jest odpowiednia dieta. Jeśli chcesz powiększyć mięśnie musisz o nią odpowiednio zadbać. Zastosuj się do 6 sposobów przedstawionych poniżej, a efekty przyjdą szybciej, niż myślisz!

By powiększyć mięśnie stosuj się do poniższych zasad:

1. Jedz wołowinę

Wołowina jest doskonałym źródłem białka. Dodatkowo pobudza produkcję hormonu wzrostu, a to bezpośrednio przekłada się na większe przyrosty masy mięśniowej. Tak więc wyjmuj patelnie i usmaż sobie stek na obiad!

2. Jedz ryby

Ryby są doskonałym źródłem białka oraz zdrowych tłuszczy. Dodatkowo zawierają witaminę D, której niedobór powoduje zanik męskich hormonów.

3. Jedz maliny przed snem

Maliny zawierają dużą ilość melatoniny, dzięki której Twój sen będzie głęboki. Wysypianie się jest bardzo ważne, ponieważ to podczas snu mięśnie się regenerują oraz rosną.

4. Kup olej kokosowy

Kup olej kokosowy, i dodawaj do koktajlu przed treningiem. Dzięki temu zwiększysz na kilka godzin produkcję hormonu wzrostu, co przełoży się na większy przyrost masy mięśniowej po treningu!

5. Nie bój się soi

Soja jest jednym z lepszych naturalnych źródeł białka. Dodatkowo zawiera argininę, która podnosi poziom hormonu wzrostu.

6. Jedz jogurty

Oczywiście jogurty naturalne, do których możesz dodać owoce. Jogurty smakowe w rzeczywistości zawierają dużo cukru i nie są zdrowe. Natomiast jogurty naturalne bogate są w glutaminę, która pomoże Ci powiększyć mięśnie.

 

Oczywiście nawet najlepsza dieta nie spowoduje przyrostu mięśni bez treningu, tak więc nie możesz o nim zapomnieć. By dowiedzieć się o nim więcej, sprawdź dział FITNESS!

 

Powiązane artykuły:

http://www.esylwetka.pl/15-najbardziej-tuczacych-przekasek-sprawdz-czego-unikac/

http://www.esylwetka.pl/jak-zbudowac-potezna-klatke-w-domu-trening-100-pompek/

http://www.esylwetka.pl/muskularne-ramiona-najlepsze-cwiczenia-na-silne-ramiona/

Komentarze

Share.