fbpx

Jak pić, żeby nie przytyć? Picie piwa, a odchudzanie.

2

 

Wiele osób uważa, że nawet symboliczne dawki alkoholu udaremniają próby odchudzania. Ich zdaniem, jeśli chcesz schudnąć, musisz kategorycznie zrezygnować z picia piwa. Sprawdź co zrobić, żebyś nie musiał z niego rezygnować!

Jak wiadomo picie dużej ilości alkoholu szkodzi naszemu zdrowiu fizycznemu, jak i psychicznemu. Dodatkowo bardzo łatwo jest się od niego uzależnić. Z drugiej strony istnieje wiele badań pokazujących, że rozsądne picie piwa nie wpływa źle na stan naszego zdrowia, a wręcz przeciwnie, może zmniejszyć ryzyko występowania chorób krążenia.

Nie istnieje jednak żadne badanie wykazujące, że picie piwa (choćby w małych ilościach) dobrze wpływa na naszą sylwetkę. Jedno piwo zawiera około 300 kcal, tak więc jeśli pijesz 4 piwa dziennie z łatwością możesz dostarczyć taką dawkę energii, której nie będziesz w stanie spalić, a więc przytyjesz. Dodatkowo po wypiciu kilku piwek najprawdopodobniej sięgniesz po fast foody, które jeszcze bardziej zwiększą liczbę kalorii do spalenia.

Picie piwa podczas odchudzania nie jest rozsądną opcją. Jeśli jednak wliczysz je w swój bilans kaloryczny, a dodatkowo nie dasz się namówić kumplowi na kebaba, nie zauważysz jego wpływu na proces odchudzania. Tylko pamiętaj, by nie pić go za często (przynajmniej podczas odchudzania ;p ).

 

Komentarze

Share.