fbpx

Jak cukier wpływa na Twoją sylwetkę?

0

Przeciętny człowiek zjada rocznie aż 50 kg cukru. Niestety, ma on bardzo niekorzystny wpływ na Twoją sylwetkę, a także na cały Twój organizm. Sprawdź co Ci grozi, jeśli nie ograniczysz spożywania cukru.

Cukier zjadamy nie tylko w postaci białych kryształków, którymi słodzimy herbatę. Zastanawiasz się dlaczego wciąż nie możesz schudnąć? Wiele produktów spożywczych dostępnych w sklepach jest po brzegi wypełnione cukrem. Często nawet nie wiesz o tym, że w ciągu dnia zjadasz ogromne ilości cukru. Warto zwrócić na to uwagę. Przekonaj się, ile cukru zawierają popularne napoje.

Nie bez powodu cukier nazywany jest „białą śmiercią”. To, że cukier jest niezwykle tuczący z pewnością wiesz doskonale. Oprócz wpływu na twoją sylwetkę, cukier niekorzystnie wpływa także na wiele innych rzeczy, przez co prowadzi do wielu chorób i problemów.

Jak cukier wpływa na Twój organizm?

  • Cukier prowadzi do odkładania się tkanki tłuszczowej, przez co powoduje tycie. Jeśli chcesz zadbać o swoją sylwetkę, postaraj się ograniczyć jego spożycie. Poznaj sposoby na ograniczenie spożywania cukru.
  • Cukier przyspiesza starzenie się skóry.
  • Jedzenie dużej ilości cukru prowadzi do chorób serca i udarów mózgów, które są najczęstszymi przyczynami śmierci na świecie.
  • Spożywanie dużej ilości cukru przyspiesza proces wypadania włosów.
  • Biały cukier zwiększa ryzyko zachorowania na raka.
  • Jedzony w zbyt dużych ilościach obniża odporność.

Jak ograniczyć spożywanie cukru?

Niestety, by ograniczyć spożywanie cukru nie wystarczy przestać używać go w kuchni. Pamiętaj, że cukier znajduje się także w słodyczach, lodach, napojach i wielu na pozór zwykłych (a nawet „zdrowych”!) produktach spożywczych. Najlepszym sposobem na ograniczenie jego spożycia jest po prostu zwracanie uwagi na etykiety produktów. W tabeli kalorii przy węglowodanach uwzględniona jest zawsze ilość cukrów, których powinno być jak najmniej. Dodatkowo w składzie produktu należy unikać cukru, syropów cukrowych i innych podobnych składników.

Jeśli spodobał Ci się powyższy wpis zostaw „lajka” i udostępnij go znajomym. By nie przegapić kolejnego mojego wpisu, koniecznie polub mnie na facebooku! :)

 

Komentarze

Share.

Comments are closed.