fbpx

Jak chudnąć podczas tańca?

0

Lubisz tańczyć? To bardzo dobrze! Czy wiesz, że taniec to doskonały sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów? Poznaj zumbe, czyli taniec dzięki któremu spalisz zbędne kilogramy, a dodatkowo ujędrnisz i wysmuklisz swoje ciało!

Zumba jest idealna dla osób, które nie mogą zmotywować się do regularnych treningów na siłowni, biegania lub ćwiczenia w domu. Gdy porwie Cie muzyka nawet nie zauważysz, kiedy tłuszczyk na Twoim brzuchu zniknie!

Zalety zumby:

  • Podczas tańczenia zumby spalasz bardzo dużo kalorii (nawet 600 kcal na godzinę!)
  • Taniec jest o wiele przyjemniejszy od ćwiczeń fizycznych czy biegania. O wiele łatwiej zmotywować się do tańca, niż do tradycyjnego treningu!
  • Zumba wymodeluje całe Twoje ciało. Podczas tańca pracują wszystkie mięśnie, dzięki temu szybko wymodelujesz swoją sylwetkę i spalisz zbędny tłuszczyk.
  • Tańcząc zumbe nauczysz się kroków wielu latynoskich tańców (np. salsa, samba, merengue, mambo, cha-cha, tango, czy flamenco)
  • Zumbe może tańczyć każdy, bez względu na wiek, czy kondycję fizyczną.
  • I najważniejsze… To świetna zabawa! :)

Na czym polega zumba?

Zumba to połączenie tańców latynowskich z fitnessem. Swój sukces zawdzięcza temu, że umożliwia spalanie tłuszczu podczas dobrej zabawy. Istnieje wiele kroków i układów zumby, tak więc każdy znajdzie się coś dla siebie (nie ważne czy dopiero zaczynasz, czy twój poziom jest już wysoki).

Jak zacząć ćwiczyć zumbe?

Moim zdaniem najlepszym pomysłem jest zapisanie się do najbliższego klubu fitness (z pewnością mają tam zajęcia z zumby). Tańcząc w większej grupie zabawa będzie lepsza, a trener pokaże wam kroki i skoryguje błędy.

Jeśli jednak uważasz, że zajęcia fitness nie są dla Ciebie, zacznij tańczyć zumbe w domu. Na YouTube znajdziesz wiele filmików instruktażowych z zumby. Włącz jeden z nich (np. ten poniżej) i naśladuj ruchy trenera. Wczuj się w muzykę i zacznij chudnąć dobrze się bawiąc!

Jeśli zasmakujesz już zumby, łatwo się od niej nie oderwiesz. Czy istnieje lepszy sposób na utratę kilogramów niż taniec?

Jeśli powyższy wpis przypadł Ci do gustu, zostaw „lajka” i udostępnij go na swojej tablicy :) Nie zapomnij polubić mnie na facebooku, by nie przegapić kolejnych wpisów!

Komentarze

Share.

Comments are closed.