fbpx

Jak biegać by schudnąć? Chudnij z pulsometrem!

0

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów na zrzucenie zbędnych kilogramów jest bieganie. Jednak czy wiesz, w jaki sposób należy biegać, by schudnąć? Jeśli chcesz się tego dowiedzieć, przeczytaj ten artykuł do końca.

W zależności od intensywności, bieganie może przynosić różne rezultaty. Zwykle najbardziej pożądanym efektem jest spalanie tłuszczu, lecz dzięki bieganiu możesz także zwiększyć wydolność i wytrzymałość tlenową, oraz wspomóc regenerację organizmu. To, jaki efekt osiągniesz zależy od intensywności biegu. Ważne więc, by odpowiednio dobrać intensywność!

8c4725a104d11bc58d90bf20d68f661445931fa5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na wykresie powyżej przedstawiono zależność efektów od intensywności biegu. Jeśli Twoim celem jest spalenie tanki tłuszczowej, biegaj z intensywnością 60-70% wartości tętna maksymalnego.

Jak kontrolować intensywność biegu?

Do kontrolowania intensywności biegu niezbędny będzie pulsometr. Jest to zakup konieczny, jeśli chcesz, by bieganie przyniosło odpowiednie rezultaty. Ceny pulsometrów są zróżnicowane, zależą głównie od ilości funkcji (na początek wystarczy Ci najprostszy pulsometr, mierzący Twoje tętno, czas oraz dystans).

Pulsometry, na które warto zwrócić uwagę:

P19282_1ulsometr miCoach ZONE Adidas

Pulsometr Adidas miCoach ZONE jest bardzo prosty w obsłudze. Jego największą zaletą jest cena – korzystając z aktualnej promocji kupisz go już za 107 zł! Jest to idealny pulsometr, dla wszystkich zaczynających swoją przygodę z bieganiem. Kliknij, by dowiedzieć się więcej.

6249_1Pulsometr Polar FT2

Pulsometr Polar FT2 lest droższy od pulsometru Adidasa, kosztuje 219 zł. Posiada jednak więcej funkcji, między innymi: na podstawie Twojego wieku i płci sam wyliczy Twoje tętno maksymalne, oprócz powiadomień wizualnych posiada także powiadomienia dźwiękowe, jest wodoszczelny. Kliknij, by dowiedzieć się więcej.

17728_1Pulsometr TomTom Runner GPS Watch

Pulsometr TomTom Runner GPS Watch posiada wiele przydatnych funkcji, kosztuje jednak 470 zł. Posiada wbudowany nadajnik GPS, dzięki czemu dokładnie monitoruje Twoją trasę i tępo biegu. Posiada równiez wiele trybów treningu. Kliknij, by dowiedzieć się więcej.

Jak obliczyć tętno maksymalne?

Po zakupie pulsometru pozostała Ci jeszcze jedna rzecz do zrobienia – wyznaczenie Twojego tętna maksymalnego. Niektóre pulsometry wyznaczą je za Ciebie, jeśli jednak wybierzesz któryś z niższej półki cenowej, możesz zrobić to samodzielnie (nie jest to skomplikowane).

Dla mężczyzny:

Tmax = 210 – (wiek w latach/2) – (0.11 x waga w kilogramach) + 4

Dla kobiety:

Tmax = 210 – (wiek w latach/2)-(0.11 x waga w kilogramach)

Nie zapomnij polubić naszego artykułu i udostępnić go na facebooku! : )

Jeśli po przeczytaniu artykułu czujesz większą mobilizację do pracy nad swoją sylwetką, polub także nasz fanpage, a jeśli chcesz zacząć odżywiać się FIT, sprawdź przepisy na pyszne dania na dietę na naszym kanale na YouTube!

Komentarze

Share.

Comments are closed.