fbpx

7-dniowa GŁODÓWKA oczyszczająca!

0

Tygodniowa głodówka to dość kontrowersyjny, lecz dający świetne rezultaty sposób na oczyszczenie organizmu z toksyn. Sprawdźcie, jak ją zdrowo przeprowadzić!

Głodówka to dość kontrowersyjny temat, ponieważ w powszechnej opinii uznaje się ją za coś bardzo niezdrowego. Jeśli Waszym celem jest zrzucenie nadwagi to faktycznie, głodówka nie będzie dobrym rozwiązaniem (lepiej zastosować prostą dietę odchudzającą oraz ćwiczenia spalające tłuszcz). Okazuje się jednak, że jest ona doskonałym sposobem na oczyszczenie z toksyn, oraz regenerację całego organizmu!

Dlaczego warto przeprowadzić tygodniową głodówkę?

Nasz organizm działa jak fabryka produkująca energię z pożywienia. Podczas spalania kalorii (tzn. zamiany ich w energię) powstaje wiele produktów ubocznych, które następnie wydalane są z organizmu. Niestety, w naszej diecie często brakuje odpowiedniej ilości warzyw, błonnika, witamin i minerałów. Coraz częściej jemy produkty pełne tłuszczu i konserwantów, prowadzimy niezdrowy tryb życia, śpimy krótko, palimy papierosy (czynnie lub biernie) i pijemy alkohol. To wszystko sprawia, że organizm coraz słabiej radzi sobie z usuwaniem toksyn, które zaczynają się nawarstwiać i osłabiać pracę narządów wewnętrznych. W efekcie zaczynamy mieć problemy z trawieniem i krążeniem, pojawiają się bóle głowy i stawów, cera robi się szara i pojawiają się na niej wypryski.

Podczas głodówki organizm nie może pozyskać energii z pożywienia, dlatego zaczyna pozyskiwać ją z nagromadzonych toksyn, złogów oraz zapasów tłuszczu. Dodatkowo uruchamia się proces regeneracji, podczas którego część z zalegających w organizmie składników wykorzystywana jest do naprawy osłabionych narządów. Kontrolowana głodówka działa więc na nas zbawiennie.

Jak przygotować się do głodówki?

Na wstępie muszę zaznaczyć, że kontrolowana głodówka nie jest dla każdego. Jeśli cierpisz na poważne schodzenia, przyjmujesz jakieś leki, jesteś w ciąży, karmisz dziecko lub jesteś nastolatkiem, daj sobie spokój, ponieważ głodówka może Ci zaszkodzić.

Przed rozpoczęciem głodówki opowiedz o niej swoim domownikom, by nie martwili się o Twoje zdrowie. Musisz także odpowiednio przygotować swój organizm i układ trawienny: postaraj się na 7-10 dni przed jeść dosyć lekko. Unikaj mięsa, nabiału, tłustych potraw i słodyczy. Im bliżej głodówki, tym lżejsze jedzenie. Dzień przed głodówką jedz tylko owoce i warzywa.

Pamiętaj o tym, że podczas głodówki organizm oczyszcza się z toksyn, co może wiązać się z kiepskim samopoczuciem (warto przeprowadzić ją w momencie, w którym nie mamy zbyt wielu obowiązków). Pierwsze cztery dni wiążą się często z nieprzyjemnymi dolegliwościami (związanymi z usuwaniem toksyn), lecz po nich przychodzi niezwykłe uczucie lekkości, poprawia się wygląd cery, wyostrzają się zmysły (szczególnie węch i smak). Podczas pierwszych czterech dni mogą Cię spotkać dolegliwości takie jak:

  • ropne wypryski na skórze
  • nieprzyjemna woń potu i moczu
  • złe samopoczucie
  • wahania nastroju
  • bóle kości i stawów

Co robić w trakcie głodówki?

Podczas głodówki nie jedz absolutnie nic, pij tylko wodę (minimum 2 litry dziennie). Nie spędzaj całego czasu siedząc w domu. Wskazane są spacery na świeżym powietrzu, rower, czy krótki jogging (staraj się jednak nie przemęczać zbyt mocno). Pamiętaj o częstych prysznicach (by zmyć toksyny, które wypocisz) i wczesnym kładzeniu się spać.

Jak zakończyć głodówkę?

Wyjście z głodówki jest tak naprawdę najważniejsze, a jednocześnie dość trudne (koniecznie trzymaj się zasad, które przedstawiam poniżej). Od tego w jaki sposób ją zakończysz zależeć będzie skuteczność terapii.

Dzień #1: Oprócz wody wypij 3-5 szklanek świeżo wyciśniętego soku z marchwi rozcieńczonego z wodą (pół na pół).

Dzień #2: Sok rozcieńczaj z 1/3 wody, zacznij jeść świeże owoce.

Dzień #3: Do diety włącz surówki warzywne.

Dzień #4-5: Wprowadź gotowane i duszone warzywa.

Dzień #6-7: Możesz zacząć jeść kasze.

Dopiero po 7 dniach od zakończenia głodówki możesz z powrotem zacząć jeść mięso i nabiał. Postaraj się nie wracać do starych nawyków żywieniowych. Powodzenia! :)

Jak inaczej można oczyścić organizm z toksyn?

Głodówka nie jest prosta i z pewnością wymaga od Was wiele wysiłku. Jeśli chcecie oczyścić swój organizm z toksyn i pozbyć się nieprzyjemnych skutków zatrucia organizmu, lecz nie macie ochoty na przeprowadzenie głodówki, istnieje kilka innych sposobów (może nie tak skutecznych, lecz z pewnością znacznie prostszych). Dobrym pomysłem jest codzienne picie naparu z błonnika witalnego, który pęcznieje w żołądku i całkiem nieźle oczyszcza układ pokarmowy z zalegających w nim toksyn i złogów.

Koniecznie napiszcie w komentarzu, co myślicie o głodówce!

Jeśli dzisiejszy wpis przypadł Ci do gustu, podziel się nim ze znajomymi udostępniając go na swojej tablicy. Nie zapomnij też polubić mnie na facebooku, by nie przegapić kolejnych moich wpisów! :)

Komentarze

Share.

Comments are closed.