fbpx

Dlaczego tak trudno jest schudnąć?

0

Wiele osób chce schudnąć, niestety niewielu się to udaje. Jak myślicie, dlaczego odchudzanie jest trudne? Czy istnieje prostsza droga? Dziś pokażę Wam, dlaczego wciąż nie udaje Wam się schudnąć. Zapraszam! :)

Tylko co dziesiątej osobie, która próbuje schudnąć udaje się osiągnąć cel. Oznacza to, że aż 90% z nas chce schudnąć, lecz nie potrafi. Warto zastanowić się, dlaczego odchudzanie przychodzi nam z taką trudnością. Czy rzeczywiście jest tak trudne, czy po prostu źle się do tego zabieramy?

Dlaczego odchudzanie jest trudne?

Gdy chcemy pozbyć się warstwy tłuszczu, która nagromadziła się pod nasza skórą robimy zwykle jedną z dwóch rzeczy: zaczynamy ćwiczyć, lub przechodzimy na dietę. Niestety, w obu przypadkach nie mamy zbyt wielkich szans na powodzenie. Zastanawiacie się dlaczego? Już tłumaczę.

Ćwiczenia fizyczne przyspieszają metabolizm i spalają kalorie, co bez wątpienia pomaga w odchudzaniu. Same ćwiczenia to jednak zbyt mało, by zacząć spalać tłuszcz. To, czy uda nam się schudnąć zależy w 70% od naszej diety i tylko w 30% od ćwiczeń. Bez odpowiedniej diety możemy liczyć jedynie na ślepy traf.

Lecz skoro 70% efektów odchudzania zależy od diety, dlaczego osoby przechodzące na nią również nie mogą schudnąć? Odpowiedź jest prosta: To, co większość z nas uważa za dietę nie ma zbyt wiele wspólnego z odchudzaniem. Nie wystarczy jeść mniej, unikać niektórych produktów czy stosować preparatów odchudzających. Dieta odchudzająca to o wiele więcej.

Czym jest dieta odchudzająca?

ułatwić odchudzanieDieta odchudzająca to jedzenie odpowiedniej dla nas ilości kalorii i dostarczanie ich ze zdrowych, wartościowych produktów. Bardzo ważne są proporcje makroskładników (białek, węglowodanów i tłuszczy), oraz dostarczanie odpowiedniej ilości witamin i błonnika. Dopiero łącząc te elementy i dopasowując je do naszego organizmu jesteśmy w stanie skutecznie i szybko gubić kilogramy.

Pozostaje pytanie, skąd taką dietę wziąć? Można udać się do dietetyka, niestety wiąże się to z częstymi wizytami i wysokimi kosztami. Wiele osób próbuje układać dietę samemu, lecz ułożenie dobrej i skutecznej diety odchudzającej to sztuka, która wymaga wielu lat doświadczenia. Pozostaje opcja trzecia: można zamówić dietę odchudzającą u nas. Jeśli chcecie pozbyć się wreszcie tłuszczu, gorąco Was do tego zachęcam :)

Zamów dietę »

Dlaczego warto zamówić naszą dietę?

Jeśli dieta będzie starannie ułożona i dopasowana do Waszego organizmu, szybko i skutecznie pozbędziecie się zbędnych kilogramów. Natomiast jeśli będzie ułożona byle jak, odchudzanie będzie trudne i powolne.

Zamawiając naszą dietę oddajecie się w ręce specjalistów. Co tydzień nasz dietetyk ułoży dla Was jadłospisy na kolejne dni. Trzymając się ich macie pewność, że Wasza dieta będzie dopięta na ostatni guzik. Dodatkowo otrzymacie aplikację (z dostępem przez telefon i komputer), w której możecie odznaczać już zjedzone posiłki oraz dodawać swoje uwagi, które będą uwzględnione przy układaniu jadłospisów na kolejny tydzień.

Bez tytułu

 

Zamów dietę »

Mam nadzieję, że dzięki naszej diecie uda się Wam spalić tłuszcz i wreszcie osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Zapraszam do korzystania z diet, a także udostępniania wpisu :) Nie zapomnijcie tez polubić nas na facebooku, by nie przegapić kolejnych, przydatnych wpisów!

Komentarze

Share.

Comments are closed.