fbpx

Dieta odchudzająca – z rozmiaru XXL na M!

0

Pozbycie się nadbagażu kilogramów to marzenie wielu osób, jednak efekty wielu starań nierzadko bywają mizerne. Co zrobić, by schudnąć? Z pewnością pomoże Ci w tym dieta odchudzająca!

Możliwości mamy wiele, dlatego warto się najpierw z nimi zapoznać. Wielu osobom planującym odchudzanie automatycznie na myśl przychodzi dieta. Oczywiście bardzo ważne jest to, co jemy, jednak nie należy popadać w skrajności i stosować bardzo wycieńczających diet, gdyż może się to dla nas bardzo niekorzystnie zakończyć.

Jak powinna wyglądać właściwa dieta odchudzająca?

Jak zatem powinna wyglądać właściwa dieta? By zgubić zbędne kilogramy, kluczową sprawą jest zachowanie deficytu kalorycznego, a więc jedzenie 300-500 kcal mniej, niż potrzebujesz. By rozpocząć taką dietę wybierz jedną z dwóch możliwości:

    • Wylicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne, odejmij 300-500 kcal i staraj się zjadać właśnie tyle kalorii każdego dnia. Instrukcję jak wyliczyć zapotrzebowanie kaloryczne znajdziesz w artykule: Jak ułożyć dietę? Przepis na dietę dla każdego!
    • Skorzystaj z aplikacji komputerowej lub mobilnej, która wyliczy Twoje zapotrzebowanie i będzie pilnowała zjadanych kalorii za Ciebie.

Baner

Nie poprzestawaj na diecie.

Nie licz jednak na to, że wykluczenie z codziennego menu kilku składników sprawi, że nagle zrzucisz wszystkie zbędne kilogramy. By przyspieszyć efekty niezbędne będzie połączenie diety z aktywnością fizyczną, która pozwoli Ci spalić zalegający tłuszcz i poprawić wygląd sylwetki. Warto znaleźć taki sport lub ćwiczenia, które sprawiają Ci przyjemność – np. pływanie czy jazda rowerem – a zrzucanie kilogramów nie będzie tak kłopotliwe i nieprzyjemne!

Napisz w komentarzu jaki jest Twój sposób na odchudzanie!

Jeśli po przeczytaniu artykułu czujesz większą mobilizację do pracy nad swoją sylwetką, udostępnij ten artykuł na facebooku oraz polub nasz fanpage, a jeśli chcesz zacząć odżywiać się FIT, sprawdź przepisy na pyszne dania na dietę na naszym kanale na YouTube!

Komentarze

Share.

Comments are closed.