fbpx

Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud: Wymodeluj i wyszczuplij nogi!

0

Wewnętrzna strona ud jest bardzo trudna do wytrenowania, ponieważ standardowe ćwiczenia na nogi nie działają na nią. Jeśli chcesz, by Twoje nogi wyglądały zachwycająco, wypróbuj ćwiczenia opisane w tym artykule!

Na efekt pięknych i zgrabnych ud trzeba pracować ciężko i długo. Niestety, często bywa tak, że mimo wykonywania ciężkich ćwiczeń wciąż nie widzisz efektów. Dzieje się tak, ponieważ Twój trening nie jest skomponowany w odpowiedni sposób. Jeśli chcesz cieszyć się pięknymi i zgrabnymi nogami, wypróbuj zestaw ćwiczeń na wewnętrzną stronę ud przedstawiony poniżej!

Jak wykonywać ćwiczenia na uda?

  • Przed rozpoczęciem ćwiczeń pamiętaj o rozgrzewce (dzięki temu przyspieszysz efekty ćwiczeń oraz unikniesz kontuzji). Zacznij od pajacyków, skakania na skakance lub biegu w miejscu. Następnie wykonaj wymachy i krążenia rąk i nóg.
  • Ćwiczenia wykonuj obwodowo. Wykonaj pierwsze ćwiczenie, odpocznij 30-60 sekund po czym przystąp do ćwiczenia drugiego, następnie trzeciego, czwartego i piątego (to jeden obwód). Po wykonaniu pięciu ćwiczeń odpocznij 2-3 minuty i rozpocznij kolejny obwód (zacznij od wykonywania jednego obwodu. Gdy poczujesz, że trening nie męczy Cię tak bardzo jak wcześniej dodaj drugi, a następnie trzeci obwód).
  • Trenuj co trzeci dzień. Ćwiczenia opisane poniżej są dość intensywne, dlatego warto dać mięśniom czas na regenerację. Jeśli dopiero zaczynasz ćwiczyć i po trzech dniach nadal masz silne zakwasy, odpocznij jeszcze jeden dzień. Dodatkowo warto sprawdzić jak unikać zakwasów.

Baner

Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud:

  • Ćwiczenie 1: Połóż się na prawym boku i podeprzyj na łokciu. Wyprostuj prawą nogę, natomiast lewą ugnij i ustaw lewą stopę przed prawym kolanem (tak, by lewa noga nie przeszkadzała w unoszeniu prawej). Wyprostowaną prawą nogę dynamicznie unieś w górę i powoli opuszczaj (zatrzymaj ruch kilka centymetrów nad ziemią). Wykonaj 20-25 powtórzeń, po czym zmień stronę.
  • Ćwiczenie 2: Połóż się na prawym boku tak jak w ćwiczeniu pierwszym, jednak tym razem wyprostuj lewą nogę, a prawą ugnij. Dynamicznie unoś lewą nogę, po czym powoli opuszczaj ją. Wykonaj 20-25 powtórzeń, po czym zmień stronę.
  • Ćwiczenie 3: Połóż się na plecach, z tyłu podeprzyj się na łokciach. Złączone i wyprostowane nogi unieś pionowo w górę. Nie zginając nóg w kolanach rozchyl je na boki najmocniej jak potrafisz, wytrzymaj w tej pozycji 2-3 sekundy po czym ponownie je złącz. Wykonaj 10-12 powtórzeń.
  • Ćwiczenie 4: Przyjmij pozycję klęku podpartego (jeśli nie wiesz jak wygląda ta pozycja, sprawdź w google :) ). Prawą nogę unieś tak, by udo znalazło się równolegle do podłogi (cały czas zachowując ją zgiętą w kolanie). Zatrzymaj ruch na moment, po czym opuść nogę (nie dotykaj kolanem ziemi). Wykonaj 12-15 powtórzeń na prawą i lewą nogę.
  • Ćwiczenie 5: Stań w dość szerokim rozkroku, stopy skieruj na zewnątrz. Wykonaj przysiad (pamiętaj by nie odrywać pięt od ziemi, ani nie wychodzić kolanami poza linię palców u stóp). Wykonaj 12-15 powtórzeń.

Ćwicząc według powyższego planu treningowego Twoje nogi z tygodnia na tydzień będą prezentowały się coraz lepiej. Jeśli zaczynasz ćwiczyć naszym zestawem ćwiczeń, proszę zostaw „lajka” i komentarz, byśmy mogli stwierdzić, czy zestaw przypadł Wam do gustu. A jeśli dodatkowo udostępnisz go na swoim facebooku, będzie nam bardzo miło :)

Podobają Ci się nasze porady? Jeśli tak, polub Nas na facebooku! : )

A jeśli chcesz poznać przepisy na pyszne dania w wersji LIGHT, odwiedź Nas na YouTube!

Komentarze

Share.

Comments are closed.