fbpx

Ćwiczenia na płaski brzuch, dające szybkie efekty!

0

Płaski i seksowny brzuch to z pewnością nie zasługa brzuszków. Oto ćwiczenia na mięśnie brzucha, które nie tylko wzmocnią włókna mięśniowe, ale również spalą nadmiar tkanki tłuszczowej! A co najważniejsze – ich efekty będą widoczne szybciej, niż myślisz :)

Zestaw ćwiczeń, który chcę Ci dziś przedstawić angażuje do pracy głównie mięśnie brzucha, jednak – dzięki wykorzystaniu serii obwodowych – doskonale spisuje się też przy spalaniu tłuszczu. Wykonuj ćwiczenia zgodnie z poniższymi zaleceniami, a z każdym tygodniem Twoja sylwetka będzie przentować się lepiej!

Ćwiczenia na płaski brzuch – PLAN TRENINGOWY:

  • Trening wykonuj obwodowo. Co to znaczy? Wykonaj 12 powtórzeń ćwiczenia pierwszego, następnie (bez odpoczynku) 12 powtórzeń ćwiczenia drugiego i 12 powtórzeń ćwiczenia trzeciego. To jeden obwód. Gdy wykonasz cały obwód – możesz chwilę odsapnąć :)
  • Nie odpoczywaj między seriami, natomiast między obwodami odpoczywaj około 60 sekund.
  • Trenuj co drugi dzień.
  • Każdego dnia treningowego wykonuj 3 obwody.
  • W każdej serii wykonaj 12 powtórzeń.
  • By jeszcze bardziej przyspieszyć efekty treningu pamiętaj o rozgrzewce i odpowiednim rozciąganiu przed i po treningu.

Ćwiczenie 1: przyciąganie kolan do klatki

przyciąganie kolan do klatkiPołóż się na plecach, ręce ułóż wzdłuż tułowia. Spinając mięśnie brzucha i uginając nogi w kolanach przyciągnij kolana do klatki. Zatrzymaj ruch na moment, po czym wróć do pozycji początkowej. Staraj się nie kłaść nóg na ziemi, zatrzymaj je kilka centymetrów nad nią.

 

Ćwiczenie 2: spięcia brzucha z nogami w górze

spięcia mięśni brzuchaPołóż się na plecach, dłonie spleć na karku oraz unieś nogi ugięte w kolanach pod kątem prostym. Wykonaj spięcie mięśni brzucha unosząc delikatnie klatkę piersiową. Pamiętaj, by unosić ją wyłącznie za pomocą mięśni brzucha, nie wspomagaj się rękoma. W momencie maksymalnego spięcia brzucha zatrzymaj ruch na moment, po czym wróć do pozycji początkowej.

Ćwiczenie 3: unoszenie miednicy w leżeniu bocznym

unoszenie miednicyOprzyj się na przedramieniu oraz stopach, całe ciało utrzymuj w linii prostej. Mocnym spięciem mięśni brzucha wypchnij pośladki w górę. W momencie maksymalnego spięcia mięśni zatrzymaj ruch na moment, po czym wróć do pozycji początkowej. Po wykonaniu wszystkich powtórzeń na jedną stronę, wykonaj je także na drugą.
Baner

Ćwiczenia na płaski brzuch – dodatkowe wskazówki:

Skupiaj się na prawidłowej technice wykonywania ćwiczeń
Zamiast wykonywać olbrzymią ilość powtórzeń, efektywniej jest skupić się na poprawnym wykonaniu każdego z nich (nawet, jeśli przez to nie jesteś w stanie wykonać wszystkich powtórzeń). Na efekty ćwiczeń wpływ ma stopień stymulacji mięśni, co nie zawsze wiąże się z ilością wykonanych powtórzeń.

Nie zapomnij o odpowiednim odżywianiu
Nawet najbardziej intensywny trening nie przyniesie pożądanych efektów, jeśli nie zadbasz o to, co jesz (to od diety zależy aż 70% efektó odchudzania). Nie widzisz efektów swoich starań? Wypróbuj naszą aplikację dietetyczną >> i zacznij komponować zdrowe, lekkie posiłki :) Możesz też skożystać z pomocy naszego dietetyka >> i przejść na profesjonalną dietę odchudzającą dopasowaną do Twoich potrzeb.

Jeśli po przeczytaniu mojego wpisu czujesz większą mobilizację do pracy nad swoją sylwetką, koniecznie udostępnij udostępnij go swoim znajomym! :) Nie zapomnij tez polubić nas na facebooku >>, i zajrzeć na nasz kanał na YouTube!

Komentarze

Share.

Comments are closed.