fbpx

Cola ZERO: alternatywa dla słodkich napojów?

0

Podczas odchudzania należy unikać picia soków i napojów, które są kaloryczne. Jak myślicie, czy Cola ZERO, która zawiera zaledwie 1 kalorię w szklance jest dobrym wyborem na diecie?

Szklanka soku pomarańczowego zawiera około 100 kcal. Puszka coli zawiera 122 cal (i aż 5 łyżeczek cukru!), a cola zero… tylko 1 kcal w szklance. Z jednej strony Cola ZERO wydaje się idealnym napojem na dietę. Z drugiej strony słychać jednak podejrzenia, że jest rakotwórcza, niezdrowa i niewskazana. Jak jest naprawdę?

Cola ZERO: zalety

Niska kaloryczność
Niewątpliwie olbrzymią zaletą coli zero jest to, że zawiera zaledwie jedną kalorię w szklance. By chudnąć należy zachować deficyt kaloryczny, przez co każda kaloria jest na wagę złota. Nie można marnować kalorii na napoje (pijąc szklankę soku, musimy później zrezygnować z części posiłku, by zmieścić się w limicie kalorii). Cola zero jest zatem bardzo wygodnym zamiennikiem soków i napoi.

Słodki smak
Podczas diety brakuje nam słodyczy. Może czytając to stwierdzicie, że to niewielki problemem, lecz jeśli przez dłuższy czas nie możecie sobie pozwolić na nic słodkiego, dieta staje się coraz bardziej męcząca (i mamy ochotę ją przerwać). W kryzysowych momentach zamiast sięgnąć po słodycze warto napić się dietetycznej coli. Dieta staje się przyjemniejsza :)

Polub nas, by nie przegapić kolejnych wpisów :)

Cola ZERO: wady

Cola nas nie napoi
Cola zawiera kofeinę, która daje złudne, krótkotrwałe poczucie przypływu energii. Dodatkowo ma działanie moczopędne, co sprawia, że tak naprawdę wcale nas nie napoi. Duże spożycie kofeiny powoduje podwyższenie ciśnienia krwi, zatem z ilością dietetycznej coli nie należy przesadzać.

Niedobory wapnia, magnezu i żelaza
Dietetyczna cola zawiera kwas fosforowy, który wypłukuje z naszego organizmu wapń, magnez i żelazo. To prosta droga do osteoporozy i osłabienia organizmu. Dodatkowo zawiera środki konserwujące i barwniki, takie jak: benzoesan sodu (który może wywołać reakcje alergiczne i podrażnia śluzówkę żołądka), czy karmel amoniakalno-siarczynowy (który może powodować zaburzenia jelitowe).

Aspartam
Aspartam jest słodzikiem okrytym złą sławą. Powstało wiele mitów na temat niekorzystnego wpływu aspartamu na nasze zdrowie, jednak w większości nie mają w sobie one zbyt wiele prawdy. Faktem jest jednak, że w tym momencie nie jesteśmy w stanie przewidzieć długofalowych skutków, jakie niesie za sobą spożywanie aspartamu.

 

Na pytanie czy należy pić colę zero podczas odchudzania, czy nie, musicie odpowiedzieć sobie sami. Osobiście uważam, że picie jej w niedużych ilościach nie prowadzi do niczego złego (sam piję szklankę dietetycznej coli dziennie, co pomaga mi w utrzymaniu komfortu psychicznego podczas diety).

Jeśli chcielibyście spalić trochę tłuszczu, pierwsze co należy zrobić to przejść na dietę (aż 70% efektów odchudzania zależy od diety i tylko 30% od ćwiczeń). Zachęcam Was do skorzystania z oferty naszych diet. Za jedyne 80 zł miesięcznie nasz dietetyk ułoży dietę specjalnie dla Ciebie! :) (dowiedz się więcej o naszych dietach)

Zamów naszą dietę »

Bez tytułu

Komentarze

Share.

Comments are closed.