fbpx

BOSU: Wymodeluj sylwetkę w 4 tygodnie!

0

BOSU to elastyczna piłka do ćwiczeń przecięta na pół. Jest to jeden z najlepszych przyrządów pozwalających na efektywny trening bez wychodzenia z domu.

Ćwiczenia z wykorzystaniem piłki BOSU niosą za sobą wiele zalet. Największą z nich jest to, że wykonując ćwiczenia na BOSU musisz dodatkowo utrzymywać równowagę, a więc stymulujesz znacznie więcej mięśni, które nie pracują przy zwykłym treningu. Dzięki temu efekty przyjdą znacznie szybciej!

bosuZalety ćwiczeń z BOSU:

  • Szybsze efekty treningu, dzięki zaangażowaniu wszystkich mięśni.
  • Poprawa refleksu i koordynacji ruchowej.
  • Szybkie spalanie tłuszczu i modelowanie sylwetki.
  • Korygowanie wad postawy.

 

 

 

Gdzie kupić BOSU:

Piłka BOSU nie należy do najtańszych, mimo to naszym zdaniem warta jest swojej ceny. Wykorzystując ją przy treningu możesz w szybki sposób wymodelować swoją sylwetkę bez wychodzenia z domu!

Przy wyborze piłki BOSU warto zwrócić uwagę na to, czy posiada ona uchwyty na gumach. Brak uchwytów znacznie ograniczy ilość ćwiczeń, które możesz wykonywać z BOSU. Dodatkowo piłka BOSU powinna być wykonana z materiałów o najwyższej jakości, w końcu to od jej wytrzymałości zależy Twoje bezpieczeństwoKliknij i zamów piłkę BOSU już dziś!

Plan treningowy z wykorzystaniem BOSU:

Ćwiczenie 1: przysiady na BOSU

bosu przysiadyOdwróć BOSU na drugą stronę, stań na nim w rozkroku i wyciągnij ręce przed siebie. Zrób przysiad, wypinając pośladki w tył i pochylając się do przodu, przez cały czas utrzymuj równowagę. Zejdź najniżej jak potrafisz pamiętając, by kolana nie wyszły za linię palców. Wytrzymaj w tej pozycji 2-3 sekundy i dynamicznie wyprostuj nogi.

Wykonaj 4 serie.

 

Ćwiczenie 2: Wykroki z BOSU

wykroki BOSUStań prosto, krok przed sobą połóż piłkę BOSU. Wyciągnij ręce przed siebie i wykonaj krok, stawiając jedną nogę na BOSU. Oba kolana powinny być zgięte pod kątem 90 stopni, a tylne kolano powinno znajdować się kilka centymetrów nad ziemią. Wytrzymaj w tej pozycji 2-3 sekundy, wróć do pozycji startowej i powtórz ćwiczenie na drugą nogę.

Wykonaj 3 serie na obie nogi.

 

Ćwiczenie 3: Pompki na BOSU

pompki z BOSUOdwróć BOSU na drugą stronę i przyjmij pozycję do pompki, opierając na nim ręce. Jeśli nie jesteś w stanie wykonać kilku pompek, oprzyj ciężar ciała na kolanach, nadal pamiętając, by ciało wyło w linii prostej. Ugnij ramiona w łokciach tak, by Twoja klatka była kilka centymetrów nad ziemią, wytrzymaj w tej pozycji 2-3 sekundy i dynamicznie wyprostuj ramiona.

Wykonaj 4 serie.

Ćwiczenie 4: spięcia brzucha na BOSU

bosu brzuszkiUsiądź na piłce, odchyl się do tyłu i unieś wyprostowane nogi do góry. Wykonaj spięcie mięśni brzucha, lekko unosząc klatkę piersiową (dodatkowo możesz ugiąć nogę i przyciągnąć ją do siebie). Wykonuj spięcia do lewej i prawej nogi, na zmianę.

Wykonaj 4 serie.

 

 

Ilość powtórzeń w każdym ćwiczeniu zależy od Twojej formy. Jeśli jesteś w stanie wykonać więcej niż 20 powtórzeń w serii, możesz pomyśleć o dodaniu obciążenia.

Jeśli po przeczytaniu artykułu czujesz większą mobilizację do pracy nad swoją sylwetką, udostępnij ten artykuł na facebooku oraz polub nasz fanpage, a jeśli chcesz zacząć odżywiać się FIT, sprawdź przepisy na pyszne dania na dietę na naszym kanale na YouTube!

Komentarze

Share.

Comments are closed.