Cześć, jestem Magda. Możesz mnie kojarzyć z takich serwisów jak magda-dietetyk.pl lub wyzwanie schudnijw30dni.pl. Dzisiejszy temat powinien zainteresować każdego, kto kiedykolwiek zmagał się z problemem nadwagi. A więc do rzeczy: czy błonnik pokarmowy może pomóc w pozbyciu się zbędnych kilogramów?
Czym jest błonnik pokarmowy?
Błonnik to włókna pokarmowe, które w większej lub mniejszej ilości znajdują się w produktach spożywczych pochodzenia roślinnego. Włókna te posiadają kilka cech, które są szczególnie przydatnych dla osób odchudzających się:
- po pierwsze – nie są trawione przez nasz organizm, a więc nie zwiększają kaloryczności potraw (dzięki temu jedzenie ich nie tuczy),
- po drugie – gdy włókna błonnika dostaną się do żołądka, nasiąkają wodą (dając uczucie sytości) i zostają w organizmie na długi czas (jedząc produkty bogate w błonnik najadamy się szybciej i jesteśmy syci przez dłuższy czas),
- po trzecie – podczas wydalania napęczniałe włókna błonnika oczyszczają jelita z toksyn, niwelując wzdęcia i inne problemy trawienne.
Zatem czy jedzenie produktów bogatych w błonnik jest sposobem na pozbycie się nadwagi?
Niestety, samo jedzenie produktów bogatych w błonnik nie spowoduje nagłej utraty wagi. To byłoby zbyt proste :) Jednak duża ilość błonnika w Twoich posiłkach może ułatwić Ci pozbycie się tkanki tłuszczowej.
Po zjedzeniu błonnik pęcznieje w żołądku. Mając pełny żołądek dużo szybciej poczujesz uczucie sytości i w efekcie zjesz mniej. Dodatkowo, po zjedzeniu posiłku bogatego w błonnik unikniesz podjadania między posiłkami – będącego częstą przyczyną tycia.
Błonnik pokarmowy pozwala tracić kilogramy w sposób prosty i przyjemny – jest czymś w rodzaju „zapychacza”. Więcej o tym, jak wykorzystać błonnik podczas odchudzania mówię w moim wyzwaniu – schudnijw30dni.pl.
W wyzwaniu dzień po dniu pokazuję jakie kroki należy wykonać, by pozbywać się zbędnych kilogramów w sposób skuteczny i zdrowy. Jeśli masz problem z nadwagą – zapraszam Cię do naszej grupy osób żyjących FIT >> J
Mówisz o zaletach błonnika i o produktach, które zawierają go dużo. Możesz zdradzić, co to za produkty?
Oczywiście :) Głównym źródłem błonnika w diecie są produkty zbożowe, warzywa i owoce. Spośród produktów zbożowych najlepszym źródłem włókna pokarmowego są:
- kasza gryczana,
- kasza jęczmienna,
- ryż brązowy,
- pieczywo żytnie,
- otręby (o tak, otręby! :) ).
Zawartość błonnika w warzywach przeciętnie wynosi 2,5%. Na szczególną uwagę zasługują nasiona roślin strączkowych, które charakteryzują się bardzo wysoką zawartością tego składnika.
Zawartość włókna pokarmowego w owocach przeciętnie wynosi około 2%. Dobrym źródłem błonnika są orzechy oraz suszone owoce.
Więcej informacji o błonniku pokarmowym oraz innych elementach pozwalających na skuteczne i zdrowe odchudzanie znajdziesz w moim wyzwaniu >>.
Pamiętaj – odchudzanie ma sens tylko wtedy, gdy jest nie tylko skuteczne, lecz również wygodne. Restrykcyjną dietę wytrzymasz przez tydzień, może uda Ci się ją wytrzymać i miesiąc. Jednak prawdziwe efekty osiągniesz wtedy, gdy nauczysz się żyć zdrowo na co dzień :)
Certamente non è tutto
https://disfunzioneerettile.org/cialis-generico.html
Puoi trovare molte informazioni online, ma come fai a sapere quali sono le informazioni più affidabili?
https://disfunzioneerettile.org/viagra-generico.html
Generalmente, quando i consumatori pensano alla questione, intendono prezzi più bassi