fbpx

ABS 2: Najlepszy zestaw ćwiczeń na brzuch dla każdego!

0

Bez wątpienia ABS 2 jest jednym z najlepszych zestawów ćwiczeń na brzuch. Jego największą zaletą jest to, że jest dobry dla każdego, bez względu na formę fizyczną!

ABS 2 swój sukces zawdzięcza temu, że angażuje do pracy nie tylko dolną i górną część mięśni prostych, ale także wszystkie inne części mięśni brzucha. Dzięki podziałowi na poziomy, może go wykonywać każdy!

Poniżej znajdziesz podstawowe zasady planu ABS 2, opis ćwiczeń oraz harmonogram dla każdego poziomu. Do wykonywania ćwiczeń, oprócz kawałka podłogi potrzebny Ci będzie także drążek. Jeśli nie posiadasz drążka, zamów go już teraz!

ABS 2 – Jak ćwiczyć?

  • Ćwicz codziennie

Mięśnie brzucha bardzo szybko się regenerują. Jeśli chcesz, by efekty przyszły szybko, ćwicz brzuch codziennie. Pamiętaj o odpowiedniej rozgrzewce przed, oraz rozciąganiu po treningu, by zmniejszyć zakwasy i uniknąć kontuzji. By dowiedzieć się jak się rozciągać, przeczytaj ten artykuł.

  • Nie omijaj poziomów

Plan treningowy ABS 2 podzielony jest na 9 poziomów. Zacznij od poziomu pierwszego, następnie przejdź do drugiego, trzeciego… nie omijając żadnego z nich. Jeśli Twoja forma jest jeszcze zbyt słaba by poprawnie wykonać poziom pierwszy, zacznij od poziomu dla początkujących.

  • Nie spiesz się z poziomami

Do kolejnego poziomu przechodź dopiero, gdy obecny wykonujesz bez większego problemu. Jeśli będziesz przeskakiwać poziomy zbyt szybko, ucierpi technika wykonywania ćwiczeń, przez co mięśnie nie będą odpowiednio stymulowane.

  • Nie zniechęcaj się

To, że jesteś na niskim poziomie wcale nie oznacza, że przed Tobą długa droga. Ostatnie poziomy adresowane są dla zaawansowanych. Bardzo możliwe, że efekt do którego dążysz osiągniesz już w połowie planu ABS 2.

ABS 2 – opis ćwiczeń

Ćwiczenie #1: Wypchnięcia nóg

abs-3Połóż się na plecach, delikatnie unieś głowę i ramiona oraz wsuń dłonie pod pośladki. Unieś proste nogi w górę, a gdy będą pionowo unieś także miednicę, napinając mięśnie brzucha. Wróć do pozycji początkowej, zatrzymując nogi kilka centymetrów nad ziemią. To jedno powtórzenie.

 

 

 

Ćwiczenie #2: Unoszenie barków przy uniesionych nogach

abs-6Połóż się na plecach, ręce spleć na karku, a nogi unieś i zegnij w kolanach pod kątem prostym. Wykonuj spięcia mięśni brzucha, unosząc delikatnie ramiona i klatkę. Zatrzymaj ruch w momencie maksymalnego spięcia mięśni, po czym wróć do pozycji początkowej.

 

 

Ćwiczenie #3: Unoszenie barków

abs-4Ćwiczenie to wykonuj dokładnie tak samo jak ćwiczenie #2 z tą różnicą, że stopy połóż na ziemi (nogi nadal ugięte w kolanach).

 

 

Ćwiczenie #4: Unoszenie nóg w zwisie

abs-1Do tego ćwiczenia potrzebujesz drążka. Złap drążek nachwytem i powieś się na nim swobodnie. Ruch zacznij od wygięcia pleców w łuk, następnie unieś wyprostowane nogi najwyżej jak potrafisz i powoli wróć do pozycji początkowej. To jedno powtórzenie.

 

 

 

 

Ćwiczenie #5: Unoszenie zgiętych kolan w zwisie

abs-2Ćwiczenie wykonuj tak samo jak ćwiczenie #4 z tą różnicą, że nogi muszą być ugięte w kolanach.

 

 

Ćwiczenie #6: unoszenie zgiętych kolan

abs-7Połóż się na plecach, oraz podegnij nogi. Unieś pokurczone nogi wraz z biodrami tak, by dotknąć kolanami klatki. Zatrzymaj ruch na moment, po czym wróć do pozycji początkowej (stopy zatrzymaj kilka centymetrów nad ziemią).

 

 

Ćwiczenie #7: skręty tułowia

abs-5Przyjmij taką pozycję początkową, jak przy ćwiczeniu trzecim. Następnie wykonaj spięcie mięśni brzucha unosząc klatkę, unieś lewe biodro i skieruj prawy łokieć w kierunku lewego kolana. Wróć do pozycji początkowej i wykonaj to samo na drugą stronę. To jedno powtórzenie.

 

 

 

ABS 2 – Harmonogram wykonywania ćwiczeń

abs2

A czy Ty rozpoczniesz plan ABS 2? Odpowiedz w komentarzu! : )

Jeśli po przeczytaniu artykułu czujesz większą mobilizację do pracy nad swoją sylwetką, udostępnij ten artykuł na facebooku oraz polub nasz fanpage, a jeśli chcesz zacząć odżywiać się FIT, sprawdź przepisy na pyszne dania na dietę na naszym kanale na YouTube!

Komentarze

Share.

Comments are closed.