fbpx

a6w – Jak spalić tłuszcz z brzucha i zbudować kaloryfer?

2

a6w, czyli aerobiczna 6 Weidera jest doskonałym sposobem, na wyrzeźbienie mięśni brzucha i spalenie zbędnego tłuszczu. Przeczytaj ten artykuł i zdobądź swój wymarzony sześciopak!

Wiele osób nie słyszało o a6w. Próbuje zbudować upragnioną kratkę na brzuchu, w tym celu robią setki brzuszków, lub wypróbowują najróżniejsze plany treningowe. Większości z nich niestety nie udaje się to, dlatego w powszechnej opinii wydaje się to bardzo trudne.

W rzeczywistości droga do wymarzonego sześciopaku jest bardzo prosta! Powodem niepowodzeń jest fakt, że by mięśnie brzucha były widoczne, trzeba nie tylko je trenować, ale i spalić tłuszcz. Dodatkowo, większość osób robiąc brzuszki, wykonuje je nieprawidłowo (należy unosić jedynie klatkę spinając mięśnie brzucha, nie podnosić całych pleców). Oczywiście tłuszcz spala się z całego ciała, nie da się go spalić tylko z brzucha.

Aerobiczna szóstka Weidera swój sukces zawdzięcza temu, że łączy trening aerobowy (spalający tłuszcz z organizmu) z treningiem mięśni brzucha. W efekcie, podczas treningu a6w stymulujemy mięśnie, powodując ich wzrost, oraz spalamy zbędny tłuszcz z organizmu, dzięki czemu nasze mięśnie są bardziej widoczne.

Kilka wskazówek:

  • Wstrzymaj ruch w finalnej fazie ruchu na kilka sekund. Dzięki temu zwiększysz stymulację mięśni, a więc staną się one większe i mocniejsze.
  • Trenuj brzuch codziennie. Mięśnie brzucha regenerują się bardzo szybko, dlatego już jeden dzień po treningu są gotowe do kolejnego wysiłku. Wykorzystaj to!
  • Kolejną serię zacznij dopiero, gdy odpoczniesz po poprzedniej. Odpoczynek może trwać kilka minut, lub nawet kilka godzin. Ważne jednak, by nie opuścić żadnej serii.
  • Trenuj brzuch na twardym podłożu. Możesz położyć się na dywanie, kocu lub macie, ale nie na materacu.

Jak rozumieć harmonogram ćwiczeń:

W planie treningowym szóstki Weidera, w zależności od stopnia zaawansowania wykonujesz 1, 2 lub 3 serie (rozpiska znajduje się na końcu artykułu). Każda seria składa się z określonej liczby cykli, natomiast jeden cykl polega na wykonaniu po jednym powtórzeniu każdego z 6 ćwiczeń. Uwaga: między kolejnymi powtórzeniami i cyklami nie możesz robić sobie przerwy! Czas na odpoczynek masz tylko między kolejnymi seriami.

Przykład: Dzień 15, 3 serie, 12 cykli.

Wykonujesz 1 powtórzenie pierwszego ćwiczenia (1 na lewą, oraz jedno na prawą stronę), następnie 1 powtórzenie drugiego ćwiczenia, 1 powtórzenie trzeciego… i tak aż do ćwiczenia szóstego. To jest jeden cykl. W tym momencie, bez odpoczynku przechodzisz do drugiego cyklu, a więc wykonujesz 1 powtórzenie pierwszego ćwiczenia. Gdy zrobisz 12 cykli (lub tyle, ile masz zrobić w jednej serii danego dnia) kończysz serię. Kolejną możesz zacząć za kilka minut, lub nawet za kilka godzin. Sprawdź, który wariant lepiej Ci pasuje. Pamiętaj jednak, by nie opuścić żadnej serii danego dnia.

Ciekawostka: Gdy masz do wykonania większą ilość cykli, bardzo łatwo jest się pomylić. Żeby tego uniknąć przygotuj sobie tyle kulek z papieru, ile masz wykonać cykli danego dnia. Kulki połóż po swojej lewej stronie i po każdym cyklu przełóż kulkę na prawą stronę. Dzięki temu nie musisz liczyć cyki.

Opis ćwiczeń:

a6w – ćwiczenie 1:

Aerobiczna 6 Weidera - Ćwiczenie 1

Połóż się na plecach i ułóż ręce wzdłuż ciała. Unieś klatkę piersiową napinając mięśnie brzucha, jednocześnie unosząc lewą nogę tak, by kąt między udem a łydką był prosty. Pamiętaj, by unieść tylko klatkę piersiową, a nie całe plecy! W momencie gdy klatka i noga są uniesione, a brzuch maksymalnie napięty przyłóż ręce do kolana (nie łap za nie!) i zatrzymaj ruch na kilka sekund. Połóż się, a następnie powtórz to z prawą nogą. Przejdź do ćwiczenia 2.

a6w – ćwiczenie 2:

Aerobiczna 6 Weidera - Ćwiczenie 2

Zrób to samo co w ćwiczeniu pierwszym, lecz tym razem unieś obie nogi równocześnie. Przejdź do ćwiczenia 3.

a6w – ćwiczenie 3:

Aerobiczna 6 Weidera - Ćwiczenie 3

Powtórz ćwiczenie 1, lecz zamiast kłaść ręce na kolanach, trzymaj je splecione na karku. Przejdź do ćwiczenia 4.

a6w – ćwiczenie 4:

Aerobiczna 6 Weidera - Ćwiczenie 4

Powtórz ćwiczenie 2. Podobnie jak w ćwiczeniu drugim, spleć ręce na karku. Przejdź do ćwiczenia 5.

a6w – ćwiczenie 5:

Aerobiczna 6 Weidera - Ćwiczenie 5

Pozostawiając ręce splecione na karku unieś klatkę piersiową, jednocześnie unieś wyprostowane nogi kilka centymetrów nad ziemię. Teraz podnieś lewą nogę (tak jak w ćwiczeniu pierwszym), lecz nie zatrzymuj ruchu, ale od razu wróć do pozycji wyjściowej, podnosząc prawą nogę. W jednym powtórzeniu podnieś na przemian lewą i prawą nogę po 3 razy. Przejdź do ćwiczenia 6.

a6w – ćwiczenie 6:

Aerobiczna 6 Weidera - Ćwiczenie 6

Pozostawiając dalej ręce splecione na karku unieś obie wyprostowane nogi nad ziemię (tym razem wyżej), wytrzymaj w tej pozycji kilka sekund.

Harmonogram treningowy a6w:

a6w

Powiązane artykuły:

http://www.esylwetka.pl/najwazniejsze-zasady-treningu/

http://www.esylwetka.pl/jak-powiekszyc-miesnie/

http://www.esylwetka.pl/10-nawykow-dzieki-ktorym-zgubisz-zbedne-kilogramy/

Komentarze

Share.