fbpx

7 sposobów na ukąszenie komara!

0

Ukąszenia komarów nie należą do przyjemności. Zostają po nich czerwone, swędzące bąble, które utrzymują się na ciele przez kilka dni po ukąszeniu. By poznać 7 skutecznych sposobów na ukąszenie komara, przeczytaj ten artykuł!

Istnieje wiele środków odstraszających komary, niestety żaden z nich nie jest w 100% skuteczny. Jeśli walczysz ze swędzącymi bąblami, z pewnością przydadzą Ci się nasze, domowe i skuteczne patenty!

7 sposobów na ukąszenie komara:

sposób #1: Cytryna

Ukrój gruby plaster cytryny i nacieraj nim miejsce ukąszenia kilka razy dziennie. Sok z cytryny złagodzi uczucie swędzenia.

sposób #2: Natka pietruszki

Drobno posiekaj, a następnie rozetrzyj natkę pietruszki. Powstałą pastą posmaruj swędzące miejsce, po czym odczekaj kilka minut. Uczucie swędzenia powinno odejść.

sposób #3: Sól

Do 250 ml wody dodaj łyżeczkę soli. Używając wacika nacieraj miejsce ukąszenia kilka razy dziennie.

sposób #4: Ocet lub perfumy

Spirytus, płyn po goleniu, perfumy oraz ocet mają działanie łagodzące uczucie swędzenia po ukąszeniu komara. Dodatkowo ocet oprócz łagodzenia swędzenia także odstrasza kąszące owady.

sposób #5: Biała kapusta

Do zaczerwienionej skóry przyłóż liść białej kapusty. Sposób jest prosty, lecz naprawdę skuteczny.

sposób #6: Ziemniak i cebula

Plasterek ziemniaka lub cebuli przyłożony do „bąbla” szybko zmniejszy jego rozmiar, dzięki czemu uczucie swędzenia zmniejszy się.

sposób #7: Węgiel

Rozpuść kilka tabletek węgla aktywnego w wodzie. Powstały preparat nałóż na swędzące miejsce i przykryj gazą.

Jeśli po przeczytaniu artykułu czujesz większą mobilizację do pracy nad swoją sylwetką, udostępnij ten artykuł na facebooku oraz polub nasz fanpage, a jeśli chcesz zacząć odżywiać się FIT, sprawdź przepisy na pyszne dania na dietę na naszym kanale na YouTube!

Komentarze

Share.

Comments are closed.