fbpx

7-minutowy trening wyszczuplający sylwetkę!

0

7 minut dziennie wystarczy, by skutecznie spalać tłuszcz i wymodelować swoje ciało. Oto 7-minutowy trening wyszczuplający sylwetkę. Wypróbujcie go, a poczujecie, jaka w nim drzemie moc :)

Może się wydawać, że 7 minut to niewiele. Lecz gdy zaczniecie wykonywać trening wyszczuplający, który prezentuję poniżej, 7 minut będzie się ciągnąć w nieskończoność. Trening jest ciężki, a dzięki temu bardzo skuteczny. Wykonując go można spalić ogromne ilości kalorii w krótkim czasie, o czym sami się przekonacie. Jeśli ćwiczenia będą dla Was zbyt ciężkie, przy każdym z nich podałem też lżejszą wersję. Nie ma na co czekać. Zapoznajcie się z ćwiczeniami poniżej, zacznijcie ćwiczyć i poczujcie, jak tłuszcz pali się Wam pod skórą!

Zaproś znajomych!
Przed rozpoczęciem ćwiczeń warto zrobić jeszcze jedną rzecz – udostępnić ten wpis na swoim facebooku i zaprosić znajomych do ćwiczeń. Przekonaj się ilu z Twoich znajomych podejmie wyzwanie, oraz ilu z nich je ukończy :)
Wbrew pozorom wykonanie całego treningu nie jest takie proste. Lecz jeśli Ci się uda, osiągniesz rewelacyjne efekty!

7-minutowy trening wyszczuplający sylwetkę:

  • Przed treningiem poświęć minimum 3 minuty na rozgrzewkę. Wykonaj obszerne krążenia i wymachy kończyn, trucht w miejscu, podskoki. Wykonując trening bez rozgrzewki narażasz się na bolesne kontuzje.
  • Trening zawiera 10 ćwiczeń. Każde z nich wykonuj przez 30 sekund najszybciej i najdokładniej, jak tylko potrafisz. Po wykonaniu ćwiczenia masz 10 sekund na odpoczynek. Po 10 sekundach przystąp do wykonywania kolejnego ćwiczenia.
  • By osiągać najlepsze rezultaty należy wykonywać trening 3 razy w tygodniu. Pamiętaj, by nigdy nie wykonywać go dzień po dniu. Może to się okazać zbyt dużym obciążeniem dla Twojego organizmu.

Ćwiczenia wyszczuplające sylwetkę:


pajacyki#1 Pajacyki

Pajacyki to ćwiczenie, które zna każdy. Jeśli nie jesteś w stanie przez 30 sekund wykonywać tradycyjnych pajacyków, możesz wykonywać je bez podskoku (zamiast tego uginając lekko kolana).

 

 

 


krzesełko#2 Krzesełko

Oprzyj się plecami o ścianę w taki sposób, by kąty pomiędzy łydką a udem, oraz udem a tułowiem wynosiły 90 stopni. Nogi trzymaj prosto, nie powinny wyginać się na boki. Jeśli nie jesteś w stanie wykonać krzesełka przez 30 sekund, lekko wyprostuj nogi (oprzyj się o ścianę trochę wyżej).

 

 

pompki#3 Pompki
Dłonie ułóż na szerokość ramion, napnij wszystkie mięśnie, by utrzymać ciało w prostej pozycji. Wykonaj tyle pompek, ile zdołasz w 30 sekund. Jeśli to ćwiczenie jest dla Ciebie zbyt ciężkie, oprzyj ciężar ciała na kolanach, zamiast na stopach (nadal utrzymując ciało w linii prostej).

 

spiecia brzucha#4 Spięcia brzucha
Połóż się na plecach, ugnij nogi w kolanach, ręce spleć na karku i wykonaj tyle spięć brzucha, ile zdołasz w 30 sekund. Pamiętaj, by nie unosić całego ciała, lecz jedynie klatkę piersiową (delikatnie, do momentu maksymalnego spięcia mięśni brzucha). Jeśli to ćwiczenie jest dla Ciebie za ciężkie, zamiast splatać dłonie na karku, skrzyżuj je na piersi.

wspiecie#5 Wspięcia na skrzynie
Stań prosto przed skrzynią. Oprzyj dłonie na biodrach i wejdź na nią (raz prawą, raz lewą nogą). Wysokość skrzyni dopasuj tak, by ćwiczenie nie było ani zbyt lekkie, ani zbyt ciężkie.

 

 

przysiady#6 Przysiady
Stań w lekkim rozkroku, wyciągnij wyprostowane ręce przed siebie i zacznij wykonywać przysiady. Postaraj się, by Twoje kolana nie wychodziły za linie palców u stóp (w tym celu robiąc przysiad zacznij od wypchnięcia pupy do tyłu). Jeśli nie jesteś w stanie wykonywać przysiadów przez 30 sekund, wykonuj je do połowy.

 

pompki szweckie#7 Pompki szwedzkie
Usiądź na krześle, chwyć je rękoma i zsuń się z niego (ciężar ciała utrzymuj na rękach i piętach, nogi utrzymuj wyprostowane). Uginając ramiona w łokciach opuść pośladki najniżej jak potrafisz (nie dotykaj podłogi), po czym wyprostuj ramiona. Jeśli ćwiczenie jest dla Ciebie zbyt trudne, ugnij kolana.

 

bieg w miejscu#8 Bieg w miejscu
Wykonuj bieg w miejscu najszybciej jak potrafisz, dodatkowo wykonując uderzenia pięściami przed siebie w powietrze. Gdy lewa noga jest w powietrzu uderzaj prawą ręką, gdy prawa noga jest w powietrzu, uderzaj ręką lewą. Dobierz takie tempo, by ćwiczenie nie było ani zbyt proste, ani zbyt trudne.

 

wykroki#9 Wykroki
By zrobić wykrok zrób bardzo duży krok. Kolano wysunięte do przodu ugnij pod kątem 90 stopni (kolano nie powinno wyjść poza minię palców u stopy). Nogę z tyłu również ugnij w kolanie pod takim kątem, by kolano było kilka centymetrów nad ziemią. Powróć do pozycji początkowej, wykonuj wykroki naprzemiennie na lewą i prawą nogę. Jeśli to ćwiczenie jest dla Ciebie zbyt ciężkie, rób mniejsze kroki i nie schodź tak nisko.

 

deska bokiem#10 Deska bokiem
Oprzyj ciężar ciała na łokciu i stopach, cały czas utrzymując ciało w linii prostej. Przez pierwsze 15 sekund wykonuj deskę na lewą stronę, a przez drugie 15 sekund na prawą. Jeśli ćwiczenie jest dla Ciebie zbyt ciężkie, zamiast na stopach oprzyj ciężar ciała na kolanach.

Ćwiczenia to tylko połowa sukcesu

Regularnie ćwicząc robicie pierwszy krok w stronę szczupłej sylwetki. Pamiętajcie jednak, że same ćwiczenia nie zagwarantują Wam jeszcze płaskiego brzucha. Efekty odchudzania zależą w 30% od ćwiczeń i aż  70% od tego, co jemy. Jeśli chcecie nauczyć się liczyć kalorie i jeść dietetycznie, koniecznie przeczytajcie ten wpis >>.

Nie zapomnijcie także polubić nas na facebooku, gdzie co drugi dzień umieszczamy najnowsze wpisy. Życzę Wam przyjemnych ćwiczeń, trzymam za Was kciuki! :)

Komentarze

Share.

Comments are closed.