Zgrabna sylwetka w 3 tygodnie! Zestaw ćwiczeń modelujących sylwetkę.

6

Chcesz mieć zgrabną sylwetkę? Nie wiesz jakie ćwiczenia są najskuteczniejsze? Przedstawiamy prosty plan treningowy, dzięki któremu już w 3 tygodnie wymodelujesz swoją figurę.

Zgrabna sylwetka to marzenie każdego, niestety wiele osób ma problemy z wymodelowaniem jej. Powód jest prosty – brak chęci, wiedzy i motywacji. Jeśli czytasz ten artykuł to oznacza, że chęci już masz. Jeśli doczytasz go do końca, zgrabna sylwetka będzie już prawie Twoja. Ostatni element zależy wyłącznie od Ciebie!

Podstawowe zasady planu „Zgrabna sylwetka w 3 tygodnie”:

  • Trenuj co drugi dzień. Codzienne treningi nie pozwolą mięśniom na odpowiednią regenerację. Jeden dzień przerwy powinien wystarczyć. Jeśli jednak czujesz, że potrzebujesz więcej czasu, możesz odpoczywać przez dwa dni.
  • Wybierz trening obwodowy. Trening obwodowy pozwala zwiększyć intensywność treningu, oraz skrócić jego czas. Po wykonaniu pierwszego ćwiczenia wykonaj drugie, następnie trzecie, czwarte. To jest jeden obwód.
  • Nie odpoczywaj między kolejnymi ćwiczeniami. Czas na odpoczynek masz pomiędzy kolejnymi obwodami, natomiast ćwiczenia wykonuj jedno po drugim. Dzięki temu zabiegowi zwiększysz intensywność treningu, co przełoży się na lepsze i szybsze efekty (a o to przecież nam chodzi!).
  • Ilość obwodów i powtórzeń dostosuj do swoich możliwości. Zaczynając trening zacznij od jednego obwodu, z czasem zwiększ ich ilość do dwóch, a następnie do trzech.
  • W każdym ćwiczeniu wykonuj 10-20 powtórzeń. Przy doborze ilości powtórzeń także należy pamiętać o dostosowaniu ich do swoich możliwości. Oczywiście z każdym kolejnym treningiem należy zwiększać ich ilość.
  • Pamiętaj o rozciąganiu! Dynamiczne rozciąganie przed, oraz statyczne po treningu znacząco zwiększa efekty oraz zmniejsza zakwasy, także nie zapomnij poświęcić tych kilku minut na stretching. Więcej o rozciąganiu przeczytasz tu.

Zestaw ćwiczeń „Zgrabna sylwetka w 3 tygodnie”:

Zgrabna sylwetka: ćwiczenie 1 – przysiady z wyskokiem

Stań w lekkim rozkroku, palce u stóp skieruj na zewnątrz. Powoli zrób głęboki przysiad pamiętając, by kolana nie wyszły poza linię palców u stóp (w tym celu podczas przysiadu wypnij pupę i pochyl się do przodu). Następnie dynamicznym ruchem wyprostuj nogi wyskakując w górę. Wykonaj 10-20 powtórzeń.

Zgrabna sylwetka: ćwiczenie 2 – grzbiety

Połóż się na brzuchu, proste ręce wyciągnij przed siebie. Unieś wyprostowane ręce wraz z klatką i nogi jak najwyżej, wytrzymaj w tej pozycji chwilę i opuść. Wykonaj 10-20 powtórzeń.

Zgrabna sylwetka: ćwiczenie 3 – pompki

Jeśli nie jesteś w stanie wykonać 10 pompek, rób pompki damskie. W tym celu zamiast klasycznej pozycji do pompki połóż kolana na ziemi, ciało nadal utrzymuj w linii prostej. Dłonie ułóż na wysokości barków. Teraz powoli opuść ciało, aż klatka będzie ok 2 cm od podłogi. Wstrzymaj ruch na chwilę, i wróć do pozycji początkowej. Wykonaj 10-20 powtórzeń.

Zgrabna sylwetka: ćwiczenie 4 – brzuszki

Do zwykłych brzuszków dodamy małą wariację – nogi uniesione w górę. Połóż się na plecach, unieś nogi zgięte w kolanach pod kątem prostym (dzięki temu dodatkowo pracowała będzie dolna część brzucha) oraz spleć ręce na karku. Wykonaj spięcie mięśni brzucha unosząc klatkę piersiową, wytrzymaj w tej pozycji chwilę i wróć do pozycji początkowej. Pamiętaj, by nie ciągnąć szyi rękoma, oraz by nie unosić całych pleców, lecz samą klatkę. Wykonaj 10-20 powtórzeń.

Zgrabna sylwetka jest bliżej niż myślisz, więc nie czekaj i weź się za siebie!

Powiązane artykuły:

http://www.esylwetka.pl/jak-ujedrnic-biust-4-cwiczenia-na-jedrne-piersi/

http://www.esylwetka.pl/jak-ujedrnic-posladki-3-proste-kroki-do-jedrnej-pupy/

http://www.esylwetka.pl/10-nawykow-dzieki-ktorym-zgubisz-zbedne-kilogramy/

http://www.esylwetka.pl/a6w-jak-spalic-tluszcz-z-brzucha-i-zbudowac-kaloryfer/

Komentarze

Share.