fbpx

Szybki trening na grube uda!

0

Wiele kobiet boryka się z problemem grubych ud. Dziś chcę Wam przestawić zestaw ćwiczeń, który doskonale modeluje i ujędrnia uda. Zatem jeśli grube uda to także Twój problem, koniecznie wypróbuj trening, który opisuję poniżej!

Bardzo dobrym przyrządem do treningu ud (a także pośladków) jest agrafka i właśnie na niej postanowiłem oprzeć ćwiczenia. Agrafka nie jest droga, pozwala na modelowanie zarówno zewnętrznej, jak i wewnętrznej części ud (a dodatkowo bardzo dobrze wpływa na pośladki). Można z nią ćwiczyć nawet przed telewizorem.

Czym jest agrafka?

agrafkaAgrafka to lekki, poręczny i tani przyrząd treningowy, pozwalający na wykonanie wielu ćwiczeń. Doskonale wyszczupla i poprawia sylwetkę, rzeźbi zewnętrzne i wewnętrzne części ud, modeluje pośladki oraz wzmacnia mięśnie karku, pleców i klatki piersiowej. Agrafkę bez wątpienia docenią wszystkie Panie, których problemem są grube uda. Możecie zamówić ją online, lub kupić w każdym sklepie sportowym :)

Jak wykonywać ćwiczenia na grube uda?

Jeśli chcecie osiągnąć widoczne i szybkie rezultaty pamiętajcie, by ćwiczenia wykonywać regularnie (polecam co drugi dzień), a przed treningiem poświęcić kilka minut na rozgrzewkę (skakanka lub trucht w miejscu, obszerne wymachy i krążenia kończyn).

Po rozgrzewce przystąpcie do ćwiczenia #1 (wykonując od 8 do 15 powtórzeń). Po wykonaniu pierwszego ćwiczenia odpocznijcie około 30 sekund i przystąpcie do drugiego, następnie trzeciego i czwartego ćwiczenia (to jeden obwód). Gdy wykonacie wszystkie ćwiczenia odpocznijcie 2 minuty, po czym wykonajcie drugi, a następnie trzeci obwód. Podsumowując:

  • trening co drugi dzień
  • na początek rozgrzewka
  • 4 ćwiczenia (wykonywane obwodowo, jedno po drugim)
  • 10-15 powtórzeń przy każdym ćwiczeniu
  • 3 obwody

Ćwiczenia na grube uda:

Ćwiczenie #1

Umieść agrafkę jednym końcem przy ścianie. Usiądź obok i rozchylając nogi przyciskaj udem drugi koniec agrafki do ściany (w momencie maksymalnego spięcia zatrzymaj ruch na moment). Wykonaj ćwiczenie na lewą i prawą nogę.

Ćwiczenie #2

Usiądź na brzegu krzesła, rozchyl nogi i umieść agrafkę pomiędzy kolanami. Postaraj się je złączyć, zatrzymaj ruch na chwilę i z powrotem rozchyl nogi.

Ćwiczenie #3

Siedząc umieść agrafkę pomiędzy kostkami, wyprostuj nogi i postaraj się ją ścisnąć. Podobnie jak w poprzednich ćwiczeniach zatrzymaj ruch na moment w momencie maksymalnego spięcia mięśni.

Ćwiczenie #4

Umieść agrafkę pomiędzy udem, a łydką (jedna jej część powinna przylegać do tylnej części uda, druga do łydki). Ściśnij agrafkę, wstrzymaj ruch na moment, po czym wyprostuj nogę. Ćwiczenie wykonaj na prawą i lewą nogę.

 

Jeśli dziś zaczniecie ćwiczyć, już za 2-3 tygodnie zobaczycie pierwsze efekty, a grube uda nie będą już Waszym problemem. Zatem do roboty! Nie zapomnijcie udostępnić ćwiczeń znajomym, oraz polubić mnie na facebooku, by nie przegapić kolejnych wpisów :)

Komentarze

Share.

Comments are closed.