fbpx

Te produkty NIE MAJĄ KALORII – możesz je jeść bez ograniczeń!

0

Te produkty NIE MAJĄ KALORII – możesz je jeść bez ograniczeń!

Otrzymuję od Was wiele wiadomości o tym, że podczas diety czujecie ciągły głód, swój limit kaloryczny wykorzystujecie jeszcze w pierwszej części dnia, a wieczorem kiszki grają Wam marsza. Oto moje rozwiązanie – czyli produkty, które nie mają kalorii!

Marzysz o pięknej, szczupłej i wysportowanej sylwetce? Marzy o tym wiele osób, jednak tylko niektórym udaje się osiągnąć cel – są to osoby, które zamiast tylko marzyć, zaczynają działać! Zdaję sobie jednak sprawę, że ciągłe uczucie głodu podczas diety odchudzającej może być dużą przeszkodą… Dlatego przygotowałam dla Ciebie listę przekąsek, które możesz jeść podczas diety bez obaw o swój limit kalorii :)

Zdrowa dieta odchudzająca

Zdrowa dieta odchudzająca polega na kontroli zjadanych w ciągu dnia kalorii, oraz na dbaniu o odpowiedni rozkład makroskładników (białek, węglowodanów i tłuszczy). Znając swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne (możesz je wyliczyć używając naszej aplikacji >>) wystarczy wprowadzić niewielki deficyt (odejmując 200-300 kcal od zapotrzebowania), by poznać swój dzienny limit kalorii.

Co zrobić, by ograniczyć uczucie głodu?

Jeśli kalorie zjedzone w ciągu dnia nie będą przekraczać wyznaczonego limitu, organizm zacznie pozyskiwać brakującą energię z tkanki tłuszczowej (tym sposobem będziesz tracić około 4 kg miesięcznie). Niestety, ograniczeniu ilości zjadanych kalorii towarzyszy zwykle zwiększone uczucie głodu, które już po kilku dniach diety doprowadza wiele osób do szału. By ograniczyć uczucie głodu warto przygotowywać posiłki ze świeżych, nieprzetworzonych produktów o niskim indeksie glikemicznym (jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja dieta spełnia te kryteria, możesz zamówić dietę odchudzającą u naszego dietetyka >>).

Skontaktuj się z dietetykiem »

Produkty, które nie mają kalorii:

  1. Arbuz
  2. Grejpfrut
  3. Por
  4. Seler naciowy
  5. Brukselka
  6. Kalafior
  7. Zielony ogórek
  8. Burak
  9. Cytryna
  10. Brokuł

Dlaczego wymienione powyżej produkty „nie mają kalorii”? Ponieważ zawierają dużo wody, przez co ich wartość kaloryczna jest minimalna. Okazuje się, że ilość energii, jaka potrzebna jest do strawienia ich odpowiada wartości kalorycznej, którą zawierają.

Nie zapomnij zostawić lajka na Facebook’u, by nie przegapić kolejnych wpisów ;) Kliknij też dzwoneczek w lewym dolnym rogu i włącz powiadomienia, by otrzymywać jeszcze więcej FIT porad i motywacji :)

Komentarze

Share.

Comments are closed.