fbpx

Ten rodzaj treningu potrafi zdziałać cuda! – oto najlepsze ćwiczenia na odchudzanie

0

Najlepsze ćwiczenia na odchudzanie!

Zastanawiasz się jak ćwiczyć, by skutecznie spalać tłuszcz? Dziś pokażę Ci rodzaj treningu, który – choć niepozorny – potrafi zdziałać cuda. Oto najlepsze ćwiczenia na odchudzanie!

Jakie ćwiczenia spalają tłuszcz najlepiej? Takie, które nie trwają zbyt długo, a a spalają mnóstwo kalorii. I nie chodzi tu o konkretne ćwiczenia, a raczej typ treningów. Oto mój ulubiony, który doskonale spisuje się podczas odchudzania:

Trening interwałowy – sposób na ekspresowe spalanie tłuszczu

Trening interwałowy charakteryzuje się małą objętością treningową (tzn. trwa zaledwie kilka – do kilkunastu minut) oraz bardzo dużą intensywnością (po jego wykonaniu padasz z nóg i nie masz siły na nic więcej). Dlaczego trening interwałowy tak dobrze spala tłuszcz? Ponieważ spala go nie tylko podczas ćwiczeń, ale także do 30 minut po ćwiczeniach! Dzieje się tak dlatego, że trening interwałowy jest dla naszego organizmu olbrzymim wysiłkiem, po którym organizm musi się odpowiednio zregenerować (spalając dodatkowe ilości kalorii także po treningu).

Jak wygląda trening interwałowy?

Wiemy już, dlaczego ćwiczenia interwałowe to najlepsze ćwiczenia na odchudzanie. Czas pokazać, jak wygląda trening interwałowy i jak wykonywać go w domu. Na naszej stronie przedstawiliśmy już kilka przykładów treningów interwałowych – jedne o większej, inne o mniejszej intensywności. Oto najciekawsze z nich:

 • Bieg interwałowy >>
  Bieg interwałowy to niezwykle intensywny trening, który trwa zaledwie 5 minut. Po wykonaniu go możesz odczuwać lekkie mdłości – to jednak znak, że tłuszcz znika w tempie ekspresowym!
 • 7 minut – trening w domu >>
  Trening „7 minut” to intensywny trening interwałowy, który możesz wykonać w domu, bez dodatkowego sprzętu (wystarczy Ci ciężar własnego ciała). Trening wygląda niewinnie, jednak uważaj – jest naprawdę mocny. Jeśli nie dajesz rady, możesz zmniejszyć czas ćwiczeń o połowę.
 • Tabata >>
  Tabata – czyli stary, jednak wciąż skuteczny trening spalający tłuszcz w niedługim czasie. Tak jak inne ćwiczenia interwałowe – tabata charakteryzuje się dużą intensywnością i krótkim czasem (trwa od 4 do 15 minut – w zależności od Twojej formy).
 • Inne ćwiczenia >>
  Oprócz zestawów ćwiczeń wymienionych wyżej na naszej stronie znajduje się również mnóstwo innych. Jeśli interwałowe ćwiczenia na odchudzanie nie są dla Ciebie, zajrzyj do naszego działu FITNESS i wybierz trening, który odpowiada Ci najbardziej :)

Pamiętaj o diecie!

Pamiętaj, że aż 70% efektów odchudzania zależy od Twojej diety. Jeśli nie masz diety odchudzającej, same ćwiczenia dadzą Ci niewiele. Instrukcje dotyczące układania diety znajdziesz w dziale DIETA. Radzę Ci jednak nie eksperymentować samemu i zamówić dietę odchudzającą u nas – nasi użytkownicy tracą średnio 12 kg w ciągu 3-miesięcznych kuracji :)

Zamów naszą dietę »

Komentarze

Share.

Comments are closed.