fbpx

Jak zwalczyć cellulit? Spójrz na cellulit inaczej!

2

Firmy kosmetyczne wciąż prześcigają się w wymyślaniu najróżniejszych kosmetyków pozwalających zwalczyć cellulit. W rzeczywistości kosmetyki te mogą pomóc zatuszować cellulit, nie likwidują jednak jego przyczyn. Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, jak wyeliminować przyczyny cellulitu!

Cellulit często pojawia się na udach, pośladkach, piersiach, ramionach i na brzuchu. Wiele kobiet próbuje z nim walczyć stosując najróżniejsze kosmetyki, lecz najczęściej nie przynosi to spodziewanych, długotrwałych efektów. Firmy kosmetyczne doskonale wiedzą o tym, że ich produkty tylko tuszują cellulit, a by utrzymać ten efekt kobiety będą musiały nieustannie stosować ich produkty. Istnieje jednak inny, prostszy i długotrwały sposób, by zwalczyć cellulit.

Za powstawanie cellulitu należy winić złą dietę, oraz brak odpowiednich ćwiczeń, które ujędrniają ciało. Tak więc by na zawsze pozbyć się tego problemu wystarczy że w swoim jadłospisie wprowadzisz kilka zmian, o których przeczytasz poniżej. Dodatkowo warto zastosować kilka ćwiczeń ujędrniających ciało. Sprawdź ćwiczenia ujędrniające pośladki.

Jakie zmiany wprowadzić w diecie by zwalczyć cellulit:

  • Jedz co najmniej 5 posiłków dziennie

Jedz mniejsze porcje, lecz z większą częstotliwością. Staraj się jadać w równych odstępach czasu. Każdy posiłek powinien zawierać warzywa, dwa razy dziennie jedz owoce, oraz przynajmniej dwa razy w tygodniu ryby.

  • Ogranicz spożywanie soli i tłustych potraw

Tłuste i ciężkostrawne potrawy niekorzystnie wpływają na wygląd Twojej skóry. Dodatkowo ogranicz używanie soli w kuchni, unikaj słonych przekąsek i przesolonych dań. Sól zatrzymuję wodę w organizmie, co przyczynia się do powstawania cellulitu.

  • Wprowadź do jadłospisu produkty bogate w witaminę C

Witamina C powoduję produkcję kolagenu, który powoduje, że skóra jest bardziej jędrna i gładka, a cellulit znika. Staraj się więc spożywać dużo owoców i warzyw bogatych w witaminę C. Możesz ją znaleźć między innymi w cytrynie, grejpfrucie, pomarańczy, kiwi, papryce czy kalafiorze.

  • Pij herbatę i soki z czarnego bzu

Czarny bez chroni przed obrzękami, jak i usuwa nadmiar wody z przestrzeni międzykomórkowych. Łatwo więc sobie wyobrazić, że jest bardzo skuteczny gdy chcesz zwalczyć cellulit. Sprawdź ćwiczenia ujędrniające biust.

Komentarze

Share.