fbpx

Kupujesz piersi z kurczaka? Zwróć uwagę na ich wygląd!

0

Mięso z kurczaka to doskonałe źródło białka dla wszystkich, którzy chcą schudnąć – zawiera niewielką ilość tłuszczu i jest łatwe w obróbce. Okazuje się jednak, że nie każda pierś z kurczaka jest zdrowa! W moim dzisiejszym wpisie pokażę Ci, na co musisz zwracać uwagę.

Piersi z kurczaka są idealnym produktem dla osób dbających o swoją sylwetkę. 100 gram piersi z kurczaka to zaledwie 99 kcal – 22 gramy białka i 1 gram tłuszczu. Niewiele, prawda? Niestety, nie wszystkie piersi z kurczaka są sobie równe. Producenci – kierując się żądzą zysku – uciekają się do „sztucznego tuczenia” kurczaków, przez co ich wyroby zawierają więcej tłuszczu, a w efekcie – są bardziej kaloryczne i niezbyt dobre dla naszej sylwetki.

Jak rozpoznać sztucznie „tuczone” kurczaki?

Jak rozpoznać sztucznie „tuczone” piersi z kurczaka? Na szczęście różnice widać na pierwszy rzut oka. Zdrowa pierś jest różowa i „gładka”. Jednak jeśli pierś wygląda jakby była napompowana, a na jej powierzchni widoczne są białe prążki (takie jak na zdjęciu) – lepiej odłóż ją z powrotem na sklepową półkę.

Białe linie występujące na piersiach ptaków sygnalizują ich zbyt szybki wzrost, co skutkuje zwiększoną zawartością tłuszczu, a w efekcie również kalorii. Jest to szczególnie niepokojące dla osób, które sięgają po ten rodzaj mięsa ze względu na dietę.

„Chcę schudnąć. W takim razie co mam jeść?”

Po pierwsze – zadbaj o jakość produktów, które spożywasz. Mięso kupuj u dobrego rzeźnika, warzywa na targu, a mleko i jajka zamawiaj u wiejskiego gospodarza (wielu gospodarzy chętnie dostarcza swoje produkty bezpośrednio do domów swoich klientów). W marketach kupuj jedynie te produkty, które nie wymagają specjalnego przechowywania, oraz nie mają zbyt krótkiego terminu przydatności do spożycia.

Po drugie – zacznij liczyć kalorie. Zdziwisz się, jak wiele można osiągnąć w ten sposób. W liczeniu kalorii pomoże Ci nasza aplikacja – Dziennik Kalorii >>. Trzymając się jej wskazówek będziesz chudnąć około 1 kg tygodniowo, co daje aż 4 kg mniej w ciągu miesiąca!

Użyj naszej aplikacji »

Nie zapomnij polubić nas na facebooku, by nie przegapić kolejnych wpisów ;) Koniecznie udostępnij też dzisiejszy wpis znajomym, niech zobaczą, jakie pułapki czyhają na nich w sklepach!

Komentarze

Share.

Comments are closed.