fbpx

Callanetics: 2 tygodnie dla pięknego ciała!

0

Jeśli chcesz w szybki sposób poprawić wygląd sylwetki, to trening callanetics jest dla Ciebie. Na początku ćwiczenia wydają się skomplikowane, lecz, gdy już je opanujesz, efekty będą znakomite!

Callanetics to zastaw ćwiczeń izometrycznych, które polegają na ciągłym napinaniu mięśni (coraz mocniej i mocniej) i wytrzymywaniu w tej pozycji przez określoną ilość sekund. Niewątpliwą zaletą tych ćwiczeń jest to, że do ich wykonywania nie potrzebujesz żadnych przyrządów, dzięki czemu możesz je wykonywać w każdym miejscu, kiedy tylko masz ochotę.

Ćwiczenia są dość intensywne i na początku wydają się skomplikowane, dlatego jeśli dopiero zaczynasz przygodę z treningiem, zacznij od skróconego czasu wykonywania ćwiczeń (a z każdym treningiem staraj się go wydłużać).

Callanetics: Jak często ćwiczyć?

Już 10 godzin po pierwszym treningu zauważysz, że Twoje ciało staje się bardziej gibkie, natomiast po 2 tygodniach zauważysz poprawę wyglądu sylwetki. By efekty przychodziły szybko, a organizm miał czas na regenerację staraj się trenować 2-3 razy w tygodniu według planu przedstawionego poniżej.

Callanetics: Jak ćwiczyć?

Trening Callanetics podzielony jest na trzy etapy (każdy z nich jest ważny, dlatego nie warto odpuszczać sobie żadnego z nich):

  • rozgrzewka
  • ćwiczenia wzmacniające
  • rozciąganie

Zacznij od wykonywania każdego z ćwiczeń wzmacniających przez 50 sekund, z każdym treningiem wydłużając ten czas (Twoim celem jest 100 sekund).

Początkowo wykonuj po 1 serii każdego z ćwiczeń. Gdy dojdziesz do 100 sekund i poczujesz, że to zbyt mało dodaj drugą serię.

Callanetics: Plan treningowy

1. Rozgrzewka

Rozgrzewkę zacznij od kilku minut truchtu, skakania na skakance lub robieniu pajacyków. Następnie wykonaj obszerne krążenia i wymachy rąk, nóg i tułowia. Nie spiesz się. Ważne, by całe Twoje ciało było odpowiednio rozgrzane.

2. Ćwiczenia wzmacniające

  • Ćwiczenia na brzuch

1aĆwiczenie 1A: Połóż się na plecach, ugnij nogi w kolanach i wsuń pomiędzy nogi wyprostowane ręce. Napinając mięśnie brzucha unieś łopatki, a wyprostowane ręce trzymaj 15 cm nad ziemią. W tej pozycji wytrzymaj 50-100 sekund.

1bĆwiczenie 1B: Połóż się na plecach i unieś jedną nogę pionowo w górę. Napinając mięśnie brzucha unieś łopatki, a wyprostowane ręce utrzymuj wzdłuż tułowia, 15 cm nad ziemią. Wytrzymaj w tej pozycji 50-100 sekund, po czym powtórz ćwiczenie na drugą nogę.

1cĆwiczenie 1C: Połóż się na plecach, unieś wyprostowane, złączone nogi w górę (do 45 stopni), oraz napinając mięśnie brzucha unieś łopatki. Wyprostowane ręce utrzymuj wzdłuż tułowia, 15 cm nad ziemią. Wytrzymaj w tej pozycji 50-100 sekund.

  • Ćwiczenia na nogi

4eĆwiczenie 2A: Usiądź na podłodze przed krzesłem, dłonie połóż za plecami i oprzyj się na nich, oraz rozłóż wyprostowane nogi tak, by pomiędzy nimi znalazły się nogi krzesła. Z całych sił postaraj się złączyć nogi, napierając na nogi od krzesła. Utrzymuj napięcie mięśni przez 50-100 sekund.

4bĆwiczenie 2B: Stań prosto na palcach ze złączonymi piętami, rozchylonymi kolanami  i rękoma wyciągniętymi przed siebie. Bardzo powoli schodź w dół biodrami, wypychając je jednocześnie do przodu oraz unosząc ręce (by utrzymać równowagę). Ruch powinien trwać 50-100 sekund.

.

4cĆwiczenie 2C: Klęknij na obu kolanach, usiądź na swoich piętach i unieś ręce w górę. Unieś biodra na około 15 cm, w tej pozycji wykonuj obroty biodrami w lewo przez 50-100 sekund. Powtórz ćwiczenie, kręcąc biodrami w drugą stronę.

.

4dĆwiczenie 2D: Klęknij na obu kolanach, usiądź na swoich piętach i spleć dłonie za plecami. Unieś biodra na około 10 cm i zacznij powoli wstawać, pochylając tułów do przodu.

.

  • Ćwiczenia na biodra

3aĆwiczenie 3A: Klęknij na obu kolanach, usiądź na swoich piętach i oprzyj się rękoma za plecami. Wykonuj ruchy biodrami w górę i w dół przez 50-100 sekund (podczas opuszczania bioder utrzymuj pośladki w powietrzu).

3. Rozciąganie

RARozciąganie A: Znajdź coś wysokiego (sięgającego Ci do piersi). Oprzyj na tym nogę, drugą stojąc twardo na ziemi (obie nogi muszą być proste w kolanach).Złap za kolano i staraj się przyciągnąć do niego tułów. Utrzymaj to napięcie przez 30 sekund, odpocznij chwilę po czym powtórz ćwiczenie.

RBRozciąganie B: Usiądź na podłodze w szerokim rozkroku, nogi utrzymuj proste w kolanach. Pochyl tułów maksymalnie do przodu i wytrzymaj w takim napięciu przez 30 sekund. Następnie pochyl się maksymalnie w stronę lewego, a następnie prawego kolana, również utrzymując maksymalne napięcie przez 30 sekund.

RDRozciąganie C: Stań w rozkroku, nogi utrzymuj proste w kolanach. Pochyl się maksymalnie do przodu, oprzyj ręce na ziemi i wytrzymaj w tej pozycji 30 sekund. Następnie pochyl się maksymalnie w stronę lewej, a następnie prawej stopy, również utrzymując maksymalne napięcie przez 30 sekund.

Jeśli opanujesz technikę wykonywania ćwiczeń callanetics, Twoja sylwetka z pewnością zmieni się na lepsze. Jeśli chcesz rozpocząć ćwiczenia zostaw „lajka” oraz komentarz, byśmy wiedzieli, że plan treningowy się Wam podoba. A jeśli dodatkowo udostępnisz to na facebooku, będzie nam bardzo miło :)

Podobają Ci się nasze porady? Jeśli tak, polub Nas na facebooku! : )

A jeśli chcesz poznać przepisy na pyszne dania w wersji LIGHT, odwiedź Nas na YouTube!

Komentarze

Share.

Comments are closed.